„Wiem, co jem! Miód” i „Wiem, co jem! Makaron” – Akademia Mądrego Dziecka. Wydawnictwo HarperKids
Bardzo cenię książki popularnonaukowe dla najmłodszych. To nie tylko ciekawie i przystępnie przekazywana wiedza, ale także wspaniała nauka i pokazywanie jak różnorodny jest świat!
Natura zapełnia nasze talerze licznymi, ciekawymi, smakowitymi produktami. Czy wiemy jednak skąd się one biorą? Jaką drogę przebywają, zanim trafią na nasze talerze? Jak wybierać te najlepsze? Kompendium wiedzy o produktach spożywczych znajdziecie w serii książek „Wiem co jem” z wydawnictwa HarperKids. Cykl bogato ilustrowanych pozycji wciąż się rozrasta! Dotąd w serii ukazały się: „Chlebek”, „Czekolada”, „Pomidory”, „Banany”, a dziś zapraszam was na recenzję dwóch najnowszych tomów: „Miód” i „Makaron”.
Zobaczcie jak smakowite i piękne są to książki!
„Wiem, co jem! Miód”
Jego słodki, aromatyczny smak znają wszyscy, o zdrowotnych właściwościach miodu zapewne także wiecie, ale czy zastanawialiście się od czego zależy smak, zapach i kolor miodu? A może chcecie nauczyć się odróżniać sztuczne podróbki od naturalnego miodu, albo przyjrzeć się procesowi jego produkcji?
Na 40 stronach książki znajdziecie solidną dawkę wiedzy o pszczołach, ich rolach i obowiązkach. Dowiecie się czym jest spadź, pyłek kwiatowy, mleczko pszczele. Zobaczycie w jaki sposób dochodzi do zapylania, jak wyglądają ule, w jaki sposób działa miodarka i wiele, wiele więcej. Zadziwił nas fakt, że w ulu powstaje rocznie do 45 kilogramów miodu, a żeby powstał jeden kilogram miodu pszczoły muszą zebrać nektar z okołu czterech milionów kwiatów! Zadziwiające, prawda?
Jakie właściwości ma miód? Jakie są jego rodzaje? Jak wybrać ten najlepszy? W jaki sposób chronić zagrożone obecnie życie pszczół? Och, to naprawdę bardzo ciekawa i bogata w wiedzę lektura, skierowana do przedszkolaków.
„Wiem, co jem! Makaron”
To chyba najbardziej smakowita książka według mojego synka Stasia. Makaron jest jego ulubionym przysmakiem, w każdej postaci i w każdym kształcie. Z książki dowiecie się w jaki sposób powstaje makaron, jakie rodzaje pszenicy są dostępne i od czego zależy jego jakość. Wybierzecie się do fabryki, żeby krok po krok przyjrzeć się procesowi jego powstawania, a także poznacie przepis na prawidłowe gotowanie tego przysmaku. Nie zabrakło pomysłów na smakowite dania i obalono dziwny mit, mówiący, że od jedzenia makaronu się tyje!
Ile kilogramów makaronu rocznie zjada Polak? Z czego powstaje makaron bezglutenowy? Skąd pochodzi większość makaronu? Co oznacza na opakowaniu informacja: EKO lub BIO? Czym różni się jasny makaron od pełnoziarnistego? Ile jajek znajduje się w makaronie jajecznym? Na te wszystkie ciekawostki znajdziecie odpowiedzi w książce! Jest ich znacznie więcej, bo to bardzo wyczerpująca lektura i niezwykle „smakowita”. Bardzo polecamy.
Bardzo wartościowa, mądra i potrzebna seria książek! Skierowana jest do dzieci w wieku około 3 – 7 lat, choć i starsze pociechy będą zainteresowane.
Smakowite książeczki, dzięki którym wiedza zostanie szybciutko przyswojona.