Wielkopostnik 2023 – 40 kroków do Wielkanocy. Wspaniały przewodnik na wielki post dla całej rodziny! 3 EDYCJA

Bardzo się cieszę, że po raz kolejny czas wielkiego postu będziemy spędzać z Wielkopostnikiem!

Ten wyjątkowy, wartościowy i rodzinny przewodnik będzie cennym wsparciem dla dzieci i młodzieży. Od 3 lat ten szczególny czas w roku liturgicznym spędzamy właśnie z Wielkopostnikiem, aktywnie i duchowo przygotowując się do najważniejszych dla katolika świąt Wielkanocy.

Bardzo cenię ten oryginalny przewodnik, który powstaje z potrzeby serca i który zawsze dopracowany jest z wielką pieczołowitością. Lubię te nasze wspólne chwile, gdy siadamy do rozważań i ciekawostek zawartych w przewodniku. To piękne i budujące naszą rodzinę chwile, które (mam nadzieję) zapadną dzieciom w pamięć i będą cegiełką w budowaniu wiary.

koszyk

Przygodę z Wielkopostnikiem rozpoczniemy 22 lutego – w Środę Popielcową, a zakończymy 10 kwietnia – w Poniedziałek Wielkanocny. Ten piękny czas 40 dni będzie wzmocnieniem wiary, wpatrywaniem się w Jezusa, a może i nastąpią przemiany w Waszych i naszych sercach?

Na każdy dzień czeka nowa karta do przeczytania i rozważania. Myślę, że będzie ona wstępem do wielu rozmów i odkrywania wartości, którymi żyjemy. Na dzieci czekają także drobne, proste zadania do zrealizowania, zwane „darami serca”. Dodatkowa karta w formie kolorowanki dołączona do Wielkopostnika umili dzieciom czas oczekiwania na Zmartwychwstałego Pana.

Na kartach przewodnika znajdziecie wiele cennych informacji i ciekawostek! Dowiecie się, dlaczego wielki post trwa 40 dni, czym są Gorzkie Żale, na czym polega post, modlitwa i jałmużna, lub co oznacza słowo 'rekolekcje’. Przyjrzyjcie się bliżej postaci świętej Moniki, przeczytacie o nowennie do Świętego Józefa, poznacie symbole Wielkanocy, dowiecie się dlaczego i kiedy zasłania się krzyże fioletowym płótnem. Ponadto czeka krzyżówka, wiadomości o dawnych tradycjach, informacje o Całunie Turyńskim, Niedzieli Palmowej i dużo, dużo więcej! To aż 50 stron wiedzy podanej w przystępny, ciekawy sposób.

Idealna propozycja dla przedszkolaków, dzieci w wieku szkolnym, a nawet młodzieży!

Od lat bardzo serdecznie polecam. Koniecznie warto po niego sięgnąć.

Wielkopostnik kupicie online (wysyłka w kraju i za granicę):

Stacjonarnie:

  • Wrocławska Księgarnia Archidiecezjalna, Wrocław, Ostrów Tumski,
  • Księgarnia POCIĄG DO BAJECZKI Warsztaty Młodego Artysty, Wrocław, ul. Monte Casino (obok kościoła),
  • Księgarnia św. Heleny, Plac Jakuba Wejhera 13, Wejherowo
  • Księgarnia św. Pawła, ul. Armii Krajowej 26, Gdynia

Ważne! Przy zamówieniu pamiętajcie, aby podać liczbę dzieci, które będą korzystać z WIELKOPOSTNIKA – otrzymacie wtedy odpowiednią ilość dodatkowych kart tak, aby każde dziecko mogło mieć swoją i ją uzupełniać przez cały Wielki Post!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.