Wielka księga youtubera – Wydawnictwo WILGA

YouTube to zdecydowanie najbardziej popularny portal dla twórców materiałów wideo. W każdej minucie przybywa w nim średnio 500 godzin nowych materiałów. Dla wielu vlogerów YouTube jest sposobem na życie, na platformę przenoszą się również duże redakcje tworzące niezależne reportaże, filmy i serwisy informacyjne. Nie może zatem dziwić, że dziś znaczna część nastolatków jako swój przyszły zawód wskazuje właśnie zostanie youtuberem. Ale, od czego zacząć? Jak przygotować film? Jak się wypowiadać? Odpowiedzi na te pytania postanowili przybliżyć twórcy „Wielkiej księgi youtubera” z wydawnictwa Wilga.

koszyk

Pozycja dedykowana jest zarówno dla przyszłych twórców jak również do widzów chcących lepiej poznać omawiany serwis. Znajdziemy tu informacje o historii powstania portalu, typach youtuberów i najczęściej poruszanych przez nich tematach. Szczególnie interesująca jest część przedstawiająca sylwetki popularnych polskich youtuberów (takich jak: Busem przez świat, Okoń w sieci, Nauka to lubię, czy Mama i stetoskop), gdyż te przykłady pokazują do czego prowadzi połączenie pasji i chęci dzielenia się nią z innymi.

Książka zawiera również szereg praktycznych porad, które pomogą zacząć karierę z YouTube. Znajdziemy tu zarówno techniczne wskazówki dotyczące sposobu nagrywania oraz podpowiedzi dotyczące budowania własnego wizerunku.

Autorzy „Wielkiej księgi youtubera” przypominają również o aspektach bezpieczeństwa związanych z naszą obecnością w sieci. Każdy twórca internetowy musi przygotować się, że doświadczy nie tylko pozytywnych komentarzy ale również tych negatywnych i czasem złośliwych. W książce znajdziemy wskazówki jak ustrzec się wielu zagrożeń czyhających na początkujących twórców jak również informację czym jest hejt i jak sobie z nim radzić.

„Wielka księga youtubera” niewątpliwie inspiruje. Kto wie, może już niedługo pod jej wpływem powstanie mój pierwszy vlog…. Już dziś zapraszam do subskrypcji, poproszę o łapkę w górę i udostępnienie 😉

Wydawnictwo Wilga - Home | Facebook

Dodaj komentarz