Poradnik Emrego. O sztuce zdobywania przyjaciół (i wrogów) – Wydawnictwo WIDNOKRĄG

Szwedzka literatura dla dzieci zajmuje w naszych sercach ważne miejsce, dlatego nie mogliśmy przejść obojętnie wobec nowej książki, która ukazała się nakładem wydawnictwa Widnokrąg. Siri Spont i Jonna Björnstjerna zabrały nas do szkolnej codzienności. Znajdziecie tu relacje rówieśnicze, prawdziwe życie i zwykłą codzienność. Dzieci to lubią! Takie autentyczne, pozbawione lukru książki są bardzo ważne i potrzebne.

Dziś Michasia przygotowała dla Was recenzję! Zapraszam do lektury 🙂

koszyk

„Poradnik Emrego. O sztuce zdobywania przyjaciół (i wrogów)” to książka, której główny bohater przypomina wielu z nas!

Chłopiec, z pozoru spokojny, bardzo nieśmiały i niewyróżniający się z tłumu, posiada piękne hobby oraz talent: tworzy naprawdę niesamowite i śliczne opowiadania. Najchętniej sięga po poradniki, na które zawsze może liczyć w trudnych sytuacjach. Problemem jest jednak to, że nie zawsze może znaleźć książkę, która rozwiąże jego problem,któym jest brak prawdziwych przyjaciół. Dla większości osób z powodu swojego charakteru jest uznawany za niewidzialnego, przez co ma problem ze znalezieniem prawdziwego przyjaciela, takiego na dobre i złe. Właśnie dlatego postanawia samodzielnie napisać poradnik, który pozwoliłby innym znaleźć bratnią duszę. W tym samym czasie do jego klasy dołącza nowy chłopiec, o imieniu Amir. Z początku nasz główny bohater, Emre ma ogromną nadzieję, że nowy chłopak się z nim zaprzyjaźni, jednak po późniejszym poznaniu charakteru nowego, entuzjazm Emre trochę spada. Nowo poznany jest nadpobudliwy, ciągle wpada w tarapaty, wydaje się trochę nieogarnięty i słabo radzi sobie z nauką. Mimo tego, Emre stara się zdobyć jego uwagę i nawet nie spodziewa się, jak bardzo zmieni się nie tylko jego życie, lecz również nastawienie.

Książka jest napisana w zabawny, prosty i jednocześnie niesamowity sposób. Cała opowieść jest napisana w formie dziennika, możemy znaleźć tam naprawdę interesujące opisy kolejnych dziwnych zdarzeń, szalonych przygód Amira, codziennego życia pod jednym dachem z bratem oraz problemy i najskrytsze emocje chłopca. Ale to nie wszystko. W książce poruszone są nie tylko ciekawe i sprytne sposoby na zagadanie do kogoś czy rozwinięcie naszej przyjaźni, lecz również kłopoty, z jakimi możemy się zmierzyć poznając nowe osoby. Zabawne sytuacje występujące na kartach tej książki sprawiają, że treść nigdy nie będzie nudna. W środku znajdziecie również świetne ilustracje z humorem! Polecam książkę oczywiście dla osób głównie nieśmiałych i pragnących znaleźć prawdziwego przyjaciela czy kolegę, ale nie tylko. Uważam, że chętnie przeczytają ją również osoby, lubiące sięgnąć po lekturę zabawną i opisującą naprawdę realistyczne zdarzenia.

Michalina, lat 13

Poradnik Emrego. O sztuce zdobywania przyjaciół (i wrogów)

Tekst: Siri Spont

Przekład: Marta Wallin

Ilustracje: Jonna Björnstjerna

Oprawa: twarda

Dla dzieci: 9+

Wydawnictwo Widnokrąg

Wydawnictwo Widnokrąg

Dodaj komentarz