Wielka księga kwiatów – Wydawnictwo WILGA

W zeszłym roku pokazałam Wam cudowną serię książek przyrodniczych o zwierzętach. Tutaj możecie zajrzeć do trzech tytułów: o ptakach, ssakach i morskich zwierzętach: KLIK, a dziś mam wielką radość zaprezentować Wam kolejny tom z serii!

„Wielka księga kwiatów” to duża dawka przystępnej wiedzy oraz pięknych ilustracji. Znajdziecie tu fakty, ciekawostki, a nawet ukryte na stronach cebulki!

koszyk

Na kartach książki znajdziecie 29 rozkładówek, z których dowiecie się z czego zbudowane są kwiaty, czy mają rodzinę, co robią zapylacze, jakich barw kwiaty odwiedzają konkretne ptaki i owady, przekonacie się także jaka siła tkwi w kwiatach i do czego można je wykorzystywać.

Poznacie liczne ciekawostki o muchołówkach, różach, proteach, wiśni japońskiej, wiktorii królewskiej, dzbanecznikach, kwiatach polnych, kaktusach, słonecznikach, storczykach, tulipanach, pnączach, a nawet o cuchnących kwiatach i wielu innych gatunkach.

Zobaczycie jak podróżują nasiona, poznacie także trujące substancje wytwarzane przez rośliny, które są niebezpieczne dla ludzi. Rzucicie okiem na ogrody botaniczne w Londynie, które mają największy na świecie zbiór żywych roślin! Przekonacie się również jakie znaczenie mają kwiaty i uświadomicie sobie jak bardzo potrzebują one naszej pomocy. Znajdziecie nawet inspirację na stworzenie mini ogrodu we własnym domu!

Pod koniec znajdziecie także mini słowniczek, który w krótki i ciekawy sposób odpowie na dziecięce pytania, np. czym jest siedlisko, fotosynteza, czy zapylenie. Dodatkowo w książce ukrytych jest aż 15 złocistych cebulek, więc możecie poćwiczyć z dziećmi spostrzegawczość i refleks, odszukując je wspólnie.

Bardzo wartościowa lektura. Książka jest pięknie zilustrowana i wydana jest w naprawdę dużym formacie. Gwarantuję, że pokochają ją nie tylko dzieci, ja sama wciąż do niej zaglądam. Tę serię warto mieć w swojej biblioteczce.

Wydawnictwo Wilga - Home | Facebook

One thought on “Wielka księga kwiatów – Wydawnictwo WILGA

Dodaj komentarz