Dziura w serze – Wydawnictwo WILGA

Książki Katarzyny Ryrych od lat goszczą w naszej biblioteczce. Cieszę się na każdą nową pozycję tej wyjątkowej dla mnie pisarki, poetki, malarki. Dlaczego wyjątkowej? Autorka porusza w swoich książkach tematy ważne, codzienne, czasem trudne i nie zawsze przyjemne, nie lukruje życia i relacji. Jej książki z chęcią czytają moje dzieci i ja również wiele z nich czerpię. Dają nam zawsze do myślenia i pokazują priorytety, na których powinniśmy się w życiu skupiać.

„Dziura w serze” to piękna lekcja pokory, która udowadnia, że zawsze warto być sobą, że należy walczyć o marzenia, a także podkreśla, by pamiętać o innych.

koszyk

Dwunastoletnia Marianna mieszka z babcią i prababcią, ale tęskni za mamą, która pracuje w Belgii. Niestety kobieta przyjeżdża do Polski tylko w święta i w jeden miesiąc wakacji. Marianna uczy się francuskiego, by wybrać się latem do mamy i spędzić czas w zamku. Jej mama jest tam pomocą domową.

Odważna, zaradna i bystra, choć nieco samotna dziewczynka wyrusza w podróż samolotem i dociera do Belgii. Widok zamku z trzema wysokimi wieżami i okazałymi drzewami wokół zrobił na dziecku wrażenie. Marianna pomyślała od razu, że skoro jest tu tak pięknie, to można cieszyć się wszystkim dookoła i każdy powinien być szczęśliwy, jednak rodzina skrywa pewną tajemnicę, a ich życie wcale nie jest usłane różami. Bogacze, właściciele fabryki serów skupili się nie na tym, co w życiu jest najważniejsze i przez to ucierpiały rodzinne relacje.

Zamek Hun okazał się niezwykły, a jego mieszkańcom odwiedziny dwunastolatki pomogły spojrzeć na świat innym okiem. Upór, chęć niesienie pomocy i wielkie serce dziewczyny wywróciły życie mieszkańców do góry nogami.

To bardzo emocjonująca powieść. Trzymała nas w napięciu do ostatniej strony. Znajdziecie w niej dużą dozę emocji, rodzinnych relacji, a przede wszystkim potrzebę zrozumienia, tolerancji i szacunku do każdego, bez względu na jego wybory. Polecam serdecznie!

„Dziura w serze”

Tekst: Katarzyna Ryrych

Ilustracje: Marta Krzywicka

Oprawa: miękka

Ilość stron: 192

Dla dzieci: 10+

Wydawnictwo WILGA

Wydawnictwo Wilga - Home | Facebook

Dodaj komentarz