Basia w zoo – gra na podstawie książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak – Wydawnictwo EGMONT

Dziś mam dobre wieści dla wszystkich fanów książkowej Basi!

Jeśli lubicie przygodowe książki o tej rezolutnej dziewczynce to z pewnością spodoba się Wam także gra „Basia w zoo”, która powstała na podstawie książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak.

Wygodne, nieduże, bardzo solidne kartonowe pudełko skrywa 36 kafelków ze zwierzętami, 8 żetonów postaci oraz instrukcję.

Gra ma proste zasady, więc możecie po nią sięgnąć już z dziećmi od około 3 – 4 lat. Dla nieco starszych graczy możecie korzystać z bardziej zaawansowanego poziomu, więc gra posłuży na długo!

koszyk

W instrukcji znajdziecie aż trzy poziomy gry! Czas każdej rozgrywki zajmie nie więcej niż 15 minut, a z zabawy będą zadowolone zarówno czteroletnie dzieci, jak i ośmiolatki.

W grze spotkacie Basię, jej mamę, tatę oraz brata Janka. Rodzina wybrała się do zoo, gdzie zrobiła całą masę pięknych zdjęć zwierzętom. Teraz mają prawdziwe zoo w domu i mogą bawić się wspólnie. Gra nawiązuje do tej właśnie wyprawy, a Wy wcielacie się w wybraną postać i zaczyna się świetna zabawa. Gracze po kolei odkrywają zakryte kafelki ze zwierzętami rozłożone na stole. Należy tylko uważać, aby nie zebrać pary tych samych zwierząt albo zbyt wielu kafelków w tym samym kolorze tła. Pod koniec gry, kiedy skończy się możliwość dobierania kafelków, gracze liczą punkty z zebranych zwierzaków. Ten który ma ich najwięcej, wygrywa grę. Trzy poziomy trudności pozwolą dostosować grę do wieku i umiejętności graczy – nawet dorośli świetnie się będą bawić!

Bardzo polecamy! Jeśli szukacie mądrych i ciekawych gier dla najmłodszych czytelników to „Basia w zoo” będzie strzałem w dziesiątkę. To nie tylko propozycja na mądrze spędzony czas, ale i cenna lekcja cierpliwości, zdrowej rywalizacji, treningu pamięci, a dla najmłodszych dzieci także nauka nazw zwierząt.

Jeśli nie znacie jeszcze książek o Basi to zapraszam tutaj –> BASIA 🙂

„Basia w zoo. Gra planszowa”

Autor: Tom Delmé, David Furnal

Dla: 2 – 4 graczy

Wiek: 4 – 104 lat

Czas rozgrywki: 15 minut

Wydawnictwo EGMONT

Dodaj komentarz