Wielka księga główkowania – Wydawnictwo MAC Edukacja

Dziś mamy propozycję dla starszych przedszkolaków. Dzieci bardzo chętnie uczą się poprzez zabawę, a ciekawe i pełne różnorodności książki z zadaniami potrafią pochłonąć je na długi czas. Mój pięcioletni synek Staś bardzo chętnie sięga po „Wielką księgę główkowania” i większość stron jest już wypełniona. (Na naszym instagramowym profilu możecie zobaczyć jak bardzo ta zabawa mu się podoba: KLIK ). W tej kreatywnej lekturze najmłodsi znajdą aż 145 stron zadań doskonalących logiczne myślenie, koncentrację uwagi i umiejętności matematyczne.

 

 

Książka ukazała się nakładem wydawnictwa MAC Edukacja. Jest bardzo starannie wydana, gdyż twarda oprawa i grubszy, matowy papier przetrwają częste i intensywne kontakty z małymi rączkami. Zabawy wystarczy na wiele tygodni, bo rebusów, wykreślanek, różnic do odszukiwania, kolorowanek przygotowanych według kodów, łączenia w pary, czy labiryntów jest bardzo dużo. Każde dziecko znajdzie tu coś dla siebie i będzie chętnie wypełniało karty w dowolnej kolejności. Stopień trudności również jest różnorodny, więc myślę że zarówno czterolatki jak i sześciolatki będą miały pełne ręce roboty.

Dzięki tej lekturze dzieci poszerzą kompetencje liczenia, czytania, rozpoznawania głosek i dopasowywania obrazków pasujących do tekstu. Znajdą także zadania w których poćwiczą motorykę małą wycinając elementy układanek i przyklejając je według wzoru.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

koszykJeżeli szukacie wartościowych pomocy naukowych to nie przegapcie tej pozycji! Książka posłuży na długo oraz zapewni mądrze i wartościowo spędzony czas. W serii „Bawię się i uczę” znajdziecie także: Wielką księgę ortografii i gramatyki, Wielką księgę przyrody i Wielką księgę zabaw.

 

Znalezione obrazy dla zapytania mac edukacja logo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.