Quadrados – drewniane, kwadratowe domino – Buu Strasznie Fajne Zabawki

Markę Buu – Strasznie Fajne Zabawki odkryłam wiele miesięcy temu i z chęcią sięgam po kolejne produkty które ukazały się pod ich skrzydłami. Tworzą ją prawdziwi pasjonaci, z ogromnym doświadczeniem. Kreują, projektują i produkują gry i zabawki, które mają za zadanie nie tylko bawić, ale przede wszystkim uczyć. Ich dewizą jest wykorzystywanie do produkcji wyłącznie materiałów naturalnych i ekologicznych: drewna i papieru. Bazują tylko na polskich surowcach, dokonując starannej selekcji spośród wielu ich dostawców. Dbają o to, by ich produkty były w pełni bezpieczne i przyjazne dzieciom. 

Gry i zabawki, które tworzą mają charakter uniwersalny – mogą być używane nie tylko przez najmłodszych: dla dorosłych to doskonały trening logicznego myślenia lub wspaniałe źródło rozwijającej, odprężającej czy uspokajającej rozrywki. Możliwości zastosowania ich produktów nie są ograniczone wyłącznie do pomysłów i rozwiązań opisanych w instrukcjach. Każdy może indywidualnie tworzyć  i opracowywać swoje własne metody pracy z grą lub zabawką – produkt jest bazą do nieskończenie wielu zabaw i ćwiczeń.  

 

 

Gra Quadrados powstała w oparciu o motywy klasycznej gry Domino. Może stać się aktywną formą spędzania wolnego czasu przez dzieci i dorosłych. Stanowi doskonały trening logicznego i strategicznego myślenia. Uczy graczy cierpliwości i precyzji w wyborze odpowiedniego ruchu. Quadrados to przede wszystkim znakomita gra towarzyska. Zasady są bardzo przejrzyste i łatwe do przyswojenia.
Grę można wykorzystać również do tworzenia układanek trenujących lewą półkulę mózgu, która jest odpowiedzialna za m.in. myślenie logiczne i analityczne.

Przykładowe schematy do pobrania znajdziecie na stronie producenta: http://buu.edu.pl/quadrados-kwadratowedomino

Gra jest przeznaczona dla dwóch lub więcej osób.  Moje dzieci potrafią wykorzystać ją na bardzo wiele sposobów. Prócz klasycznych rozgrywek używają kafelków do budowli. Staś robi z nich domki, garaże dla resoraków, układa w wieże lub bawimy się kto na czas zdąży zbudować wyższy wieżowiec. Ponadto sprzyja ona nauce liczenia, bo mój przedszkolak bardzo często układa z niej drogę i liczy elementy, a także ustawia precyzyjnie jeden kafelek za drugim by pod koniec patrzeć jak całość się przewraca. Dziecięca wyobraźnia nie ma granic, więc myślę że i Wasze dzieci  znajdą wiele kolejnych przeznaczeń tej gry.

Zestaw zawiera:

  •  48 kafelków podzielonych na cztery pola (wykonane z drewna o wymiarach 4 x 4 cm)
  •  opakowanie w formie uroczego, bawełnianego worka (o wymiarach 16 x 22 cm)

Nie znajdziecie tu ani grama plastiku. Gra posłuży na pokolenia! Jest bardzo solidna. Nasza po wielu miesiącach intensywnego użytkowania nie ma żadnych śladów używania. W takie produkty warto inwestować: porządne, naturalne i wyprodukowane w Polsce. Quadrados świetnie sprawdzi się na prezent dla dzieci powyżej 3 roku życia. Polecamy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

koszyk

Buu

Dodaj komentarz