Księżniczka Zielinka – Wydawnictwo DWUKROPEK

Jeżeli macie dość przesłodzonych opowieści o księżniczkach, lub szukacie książki która prócz pięknych ilustracji niesie wartościową treść to sięgnijcie po „Księżniczkę Zielinkę”. Autorką tej rymowanej opowieści jest Hollie Hughes, a ilustracje przygotowała Doborah Allwright. Doskonałego przekładu na język polski dokonał Marcin Brykczyński. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Dwukropek.

 

 

Żabia księżniczka od zawsze marzyła o tym być zostać królową piratów. Niestety według rodziców powinna pojąć za męża przystojnego księcia i wieść wygodne życie. Pod osłoną nocy postanawia wsiąść na statek, który jak się okazało był bez kapitana. Uradowana załoga z nowym kapitanem żabcią wciągnęła kotwicę w górę i ruszyła by nieść pomoc potrzebującym! Tak, to nie byli zwykli piraci, tylko ekipa z misją, która w czasie drogi zrobiła wiele dobrego. I gdy wszystko wydawało się być w jak najlepszym porządku, Zielinkę ogarnął smutek i tęsknota za rodzicami…

Jak z tęsknotą poradzi sobie żabia piratka? Czy uda się połączyć pasję i obecność bliskich? Koniecznie sięgnijcie po tę opowieść, która udowadnia że siła tkwi w rodzinie i dzięki niej można „góry przenosić”!

 

 

 

 

 

 

 

 

koszykWydanie jest naprawdę czarujące. Ilustracje zabawne, malownicze, pełne drobiazgów które małe oczka będą z chęcią wypatrywały. Książka spodoba się dzieciom od około 3 lat, choć i młodsze pociechy będą chętnie podziwiać ilustracje. Ogromną wartością jest treść i choć opowieść jest oszczędna w słowach to została doskonale przetłumaczona, dzięki czemu puenta jest zrozumiała a fabuła ciekawa. Książka łamie wszelkie stereotypy i pokazuje że warto marzyć! Polecam.

 

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania dwukropek logo

Dodaj komentarz