Wielcy naukowcy – Wydawnictwo DWUKROPEK

Jesteśmy ogromnymi miłośnikami twórczości Macieja Szymanowicza. Książki, które zilustrował na stałe goszczą w naszej biblioteczce, a charakterystyczny styl artysty rozpoznamy „na kilometr”. Tak też było z książką „Wielcy naukowcy” gdzie pierwszy rzut okiem na okładkę mówił wszystko. Bez chwili zastanowienia zagłębiliśmy się w lekturę i przepadliśmy! To kolejna literacka perełka, którą trzeba mieć. Nie jest lekturą na raz, na dwa razy. Jest książką do której będziemy wracać, bo nią warto delektować się powoli, strona po stronie.

 

 

Seria „Wielcy ludzie” to cykl książek dedykowany wybitnym postaciom. Nazwiska które znajdziecie na kartach książek na stałe wpisały się w dzieje świata. Dotychczas ukazały się tytuły: „Wielcy odkrywcy” i „Wielcy wynalazcy”, a dziś prezentujemy kolejny tom, „Wielcy naukowcy”.

Autorem książki jest Marcin Jamkowski, były redaktor naczelny National Geographic. Ten wybitny dziennikach i podróżnik w bardzo przystępny, ciekawy i interesujący sposób przybliżył nam sylwetki ponad trzydziestu słynnych osobowości. Począwszy od starożytności, kończąc na czasach nowożytnych, zabiera nas w niezwykłą podróż w głąb wybitnych umysłów. Autor wyodrębnił tu cztery kategorie: człowiek, przyroda, materia i historia. Dzięki tak wygodnemu podziałowi dzieci same mogą zdecydować o jakiej dziedzinie mają akurat ochotę poczytać.

Dla jednych byli dziwakami którzy w białych fartuchach spędzali godziny w laboratorium, dla innych to dystyngowane osobistości, wyjaśniające zawiłe teorie, a dla nas są po prostu pełnymi odwagi ludźmi, którzy dali z siebie wszystko robiąc to co kochają. Odkryjcie założyciela nowej dziedziny nauki, ojca współczesnej medycyny – Hipokratesa, poznajcie Kazimierza Funka, który odkrył witaminy i pokazał dlaczego nie da się żyć bez warzyw i owoców. Zobaczcie kto pierwszy dokonał przeszczepu ludzkiego serca, przeczytajcie o ojcu wszystkich nauk, Arystotelesie, poznajcie historię najwybitniejszego matematyka starożytności. Każda z osób inspiruje, fascynuje i udowadnia że warto podążać za marzeniami. Cudowny Leonardo da Vinci, genialny astronom Mikołaj Kopernik, niezwykły fizyk Izaak Newton, czy pasjonat elektryczności Faraday, wszyscy oni są dowodem że mimo trudów i często braku odpowiednich środków można wpisać się w karty historii.

Obok Marii Skłodowskiej – Curie, Alberta Einsteina, czy Karola Darwina znajdziecie także mniej znane postacie, którym zawdzięczamy chociażby odczytanie egipskich hieroglifów czy zbadanie starożytnych mumii.

Zachwycające ilustracje Macieja Szymanowicza poruszą nie tylko dziecięce serca. Ta książka powinna znaleźć się w biblioteczce każdego czytelnika. Polecamy!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

koszyk

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania dwukropek logo

Dodaj komentarz