Wczoraj i Jutro – Wydawnictwo WIDNOKRĄG

Bardzo lubię książki, które są nieoczywiste, które w oryginalny i niebanalny sposób poruszają ważne i potrzebne kwestie. Lubię także w książkach piękne ilustracje. „Wczoraj i Jutro” jest połączeniem tych wszystkich wartości. To ciekawa, nietuzinkowa, kolorowa książka o tym, co tak naprawdę liczy się w życiu.

koszyk

Anna Paszkiewicz zabiera nas w świat czasu i przemijania. Na kartach książki prowadzi dyskusję, a właściwie spór. Wczoraj i Jutro próbują dowieźć, które z nich jest ważniejsze. Ten dialog jest bardzo zabawny, ale i pełen mądrości. Wczoraj uważa się za dojrzalsze, bo dźwiga doświadczenia i zbiera wspomnienia, Jutro zaś uważa, że nie warto rozkminiać tego co było, lepiej według niego jest patrzeć w przyszłość… Ludzie lubią snuć plany na przyszłość, planują spotkania, wyjścia do kina i marzą o różnych rzeczach, więc to co ich czeka, według Jutra jest ważniejsze. Na to co będzie możemy mieć wpływ, a tego co było zmienić się już nie da. I gdy tak jedno i drugie przekomarzają się, wtedy nieoczekiwanie pojawia się ktoś jeszcze! Domyślacie się kto? Jeśli jest Wczoraj i Jutro, to zabrakło tylko… DZIŚ 🙂

Każda strona wypełniona jest ciekawymi przemyśleniami, które skłaniają do refleksji. Naszym życiem rządzi czas, ale to my decydujemy co w nim jest najważniejsze i jakie wartości należy pielęgnować. To wyjątkowa lektura, do powolnego czytania i długich rozmów z dzieckiem. Inspiruje, pokazuje nasze życie zupełnie z innej strony, uświadamia i uczy pojęć związanych z czasem.

Piękne, kolorowe ilustracje są powiewem wiosny i napawają optymizmem. Tak wesoło robi się na sercu przeglądając je strona, po stronie. Ciekawym zabiegiem graficznym jest tytuł, bowiem ja chwilkę się nad nim zastanawiałam, a moje dzieci od razu przeczytały „Wczoraj i Jutro”. Książka jest starannie wydana, na grubszym, matowym papierze i według mnie skierowana jest do dzieci w wieku wczesnoszkolnym.

Bardzo polecamy!

„Wczoraj i jutro”

Tekst: Anna Paszkiewicz

Ilustracje: Kasia Walentynowicz

Oprawa: twarda

Ilość stron: 32

Wydawnictwo WIDNOKRĄG

Dla dzieci: 6+

Wydawnictwo Widnokrąg

Dodaj komentarz