Układ Słoneczny z profesorem Astrokotem – Wydawnictwo ENTLICZEK

Z Profesorem Astrokotem znamy się od dobrych kilku lat. Bardzo często sięgamy po wydane wcześniej przez wydawnictwo Entliczek tytuły o kosmosie, świecie fizyki i ludzkim ciele.

Dziś chciałam podzielić się z Wami pierwszym tytułem z nowej serii książek edukacyjnych MAŁY ASTROKOT, która skierowana jest do najmłodszych czytelników. Myślę że z powodzeniem możemy czytać je dzieciom od 4 roku życia.

 

 

„Układ Słoneczny z profesorem Astrokotem” to książka którą od tygodnia czytam z moim sześcioletnim synkiem Stasiem po kilka razy dziennie! To pierwsza książka o planetach którą Stanisław tak chętnie „chłonie”. Zazwyczaj inne które mamy posiadają dużo więcej informacji i trudno jest mu wszystko przyswoić, a tę niemalże cytuje sam i z radością opowiada rodzeństwu co się dzieje na każdej z planet.

Książka wydana jest w podręcznym, kwadratowym formacie i w pięknej oprawie, z wytłaczanymi gwiazdkami. W jej wnętrzu znajdziemy przejrzyście zawartą wiedzę i same najważniejsze fakty o Słońcu i wszystkich planetach Układu Słonecznego. Dzieci  dowiedzą się jak powstał ów układ, jak krążą planety, czym jest Słońce. Liczne ilustracje dodatkowo fascynują i rozbudzają wyobraźnię.

 

 

 

tekst: Dominic Walliman

ilustracje: Ben Newman

tłumaczenie: Andrzej Stołecki

 

koszyk

 

 

 

Bardzo wartościowa, ciekawie przygotowana i mądra lektura! Idealna propozycja na prezent dla małego czytelnika. Już nie możemy doczekać się kolejnego tytuły z serii, jestem pewna że będzie równie ciekawy.

Polecamy, zapnijcie pasy i wybierzcie się w pouczającą misję badawczą, najlepiej całą rodziną.

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz