Tato, dlaczego, jak i po co? – Wydawnictwo MULTICO

 

Dziś świetna propozycja dla ciekawskich dzieci i rodziców, którzy codziennie zasypywani są pytaniami.

„Tato, dlaczego, jak i po co?” to dużego formatu książka autorstwa cenionego dziennikarza naukowego Wojciecha Mikołuszko, zilustrowana przez Tomasza Samojlika. Pozycja ta ukazała się nakładem wydawnictwa Multico.

Na 160 stronach znajdziemy odpowiedzi na 78 niecodziennych pytań. Autor porusza tu bardzo różnorodne tematy i odpowiada na takie pytania jak np. skąd powstaje kurz? po co nam gęsia skórka? dlaczego rosiczki jedzą owady? po co oku jest źrenica? czy nasze komórki są żywe?, czy po co człowiekowi gluty w nosie? Każda odpowiedź jest przystępna i zrozumiała dla małego czytelnika, z powodzeniem mogą po książkę sięgać dzieci od około 6, 7 roku życia.

 

 

koszyk

 

 

 

 

Dodatkowym walorem są ilustracje. Zabawne, przystępnie ukazane graficzne odpowiedzi bardzo przypadły nam do gustu, poza tym my jesteśmy miłośnikami twórczości najlepszego rysownika komiksów – Tomasza Samojlika, więc nie mogłam przejść obok tej książki obojętnie.

Czytamy ją codziennie po kilka rozdziałów. To jedna z tych pozycji, która skierowana jest do całej rodziny, bo zarówno mój przedszkolak, jak i nastolatka zasłuchują się w niej z fascynacją. Dzieci mogą się także utożsamiać z bohaterami – Idą i Kacprem, którzy wciąż pytają i chcą wiedzieć więcej.

Ja znalazłam tę książkę w Biedronce, w cenie 29 zł, ale bez problemu dostępna jest także w księgarniach. Polecamy!

 

 

 

 

 

 

 

Las Książek

One thought on “Tato, dlaczego, jak i po co? – Wydawnictwo MULTICO

 • 17/07/2020 at 10:29
  Permalink

  Dzień dobry, mam pytanie, czy ta książka jest czymś w rodzaju kontynuacji „Tato, a dlaczego?”? Czy jest tu coś o łzach – dlaczego płaczemy?
  Będę baaardzo wdzięczna za odpowiedź 🙂
  Pozdrawiam,
  Magdalena

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.