Uczucia Alicji – czyli jak lepiej poznać siebie. Wydawnictwo MANDO

O uczuciach mówi się ostatnio coraz więcej. Bardzo mnie to cieszy, ponieważ to ważny i potrzebny temat. Literatura dziecięca także porusza tę kwestię i proponuje dzieciom wartościowe książki, które pokazują czym są emocje i jak je rozumieć.

„Uczucia Alicji” to wspaniałe kompendium i swego rodzaju „instrukcja obsługi” stanów uczuciowych, których codziennie doświadczamy. To książka dla całej rodziny!

koszyk

Alicja wybiera się z babcią na ferie. Podczas wspólnego pobytu w górach dużo rozmawiają na temat codziennych wydarzeń, relacji z rodzicami, młodszym bratem, rówieśnikami z klasy. Dziewczynka porusza problem nauki historii, której nie polubiła, emocji, które czasami w sobie niepotrzebnie dusi, czy komunikowania się.

Babcia w bardzo przystępny i ciekawy sposób uświadamia wnuczkę czym są emocje, jak powstają i do czego są nam w ogóle potrzebne. Udowadnia dlaczego uczucia są trwalsze od emocji i opowiada o nastrojach. Nie zabrakło ciekawostek o temperamentach i czterech typach osobowości, jak również jest ciekawy temat o przekazywaniu genów i o rodzajach inteligencji. Babcia podpowiada także jak efektywnie się uczyć i jak zdobywać pasję odkrywania. Będzie także o przyzwyczajeniach, nawykach, przykrościach, smutkach i uzależnieniach oraz o ważnych kwestiach komunikacji, samooceny i konstruktywnej krytyki.

Wszystko podane jest w bardzo ciekawy, zwięzły i przystępny sposób. Autorka książki, doktor Ewa Woydyłło – Osiatyńska pokazuje, jak nauczyć dziecko samodzielnie rozpoznawać emocje, jak rozumieć siebie i bliskich. Bardzo wartościowa, mądra i potrzebna książka. Warto czytać ją z dziećmi, bo wspólna lektura nie tylko buduje relacje, ale uczy nawet nas – dorosłych, jak rozumieć emocje swojego dziecka i własne.

„Czuję, więc jestem”

Bardzo polecam!

„Uczucia Alicji – czyli jak lepiej poznać siebie”

Tekst: Maria Mazurek, Marcin Wierzchowski, Ewa Woydyłło

Ilustracje: Marcin Wierzchowski

Oprawa: twarda

Ilość stron: 74

Dla dzieci: 6-12 lat

Wydawnictwo MANDO

Warto sięgnąć także po inne, wspaniałe książki o przygodach Alicji:

„Sen Alicji – czyli jak działa mózg”

„Alicja w krainie przyszłości, czyli jak działa sztuczna inteligencja”

wydawnictwomando.pl | Wydawnictwo Mando

Dodaj komentarz