Bliźnięta – Wydawnictwo ADAMADA – patronat bloga

Wśród jesiennych książek, które z przyjemnością objęłam patronatem jest pewna wyjątkowa i pełna ciekawostek pozycja od wydawnictwa Adamada.

„Bliźnięta” to wyczerpujące kompendium napisane przez bliźniaków! Paweł i Piotr Sitkiewicz w przystępny i ciekawy dla dzieci sposób odpowiedzą na wiele frapujących Was pytań.

koszyk

Poznacie cienie i blaski posiadania bliźniaka, dowiecie się czym różnią się bliźniaki jednojajowe od dwujajowych. Przekonacie się czy podobieństwo jest źródłem radości, czy może stanowić także kłopot. Zobaczycie, że po dłuższym poznaniu można nauczyć się odróżniać bliźnięta i przeczytacie o pewnej magicznej mocy, która łączy bliźnięta, nawet te żyjące z dala od siebie!

Autorzy dzielą się licznymi ciekawostkami z życia przeróżnych par bliźniąt i faktami. Dowiecie się, czy można zaplanować bliźnięta i przekonacie się jak to wygląda w świecie zwierząt. Będzie także o trojaczkach, czworaczkach i pięcioraczkach, nie zabrakło także informacji o bliźniętach syjamskich. Zobaczycie jak bliźnięta zachowują się w łonie mamy i jak radzą sobie w późniejszym, dorosłym życiu, gdy czas się rozdzielić i żyć na własną rękę. Będzie także o uczuciach i emocjach w chwili straty jednego z bliźniąt oraz o śmierci.

Autorzy do szpiku kości wyczerpali temat! Poznacie bliźniaków wśród królów i władców, w książkach i w filmie, a nawet w kosmosie. To naprawdę fascynujący i ciekawy temat. Okazuje się także, że wkrótce nawet co dwudziesta ciąża będzie bliźniacza, a za 40 lat nawet co druga!

Wartościowa, ciekawa lektura dla całej rodziny. Pochłonęłam ją z dziećmi jednym tchem. Ciekawe, nietuzinkowe ilustracje przygotował Patryk Mogilnicki. Bardzo polecamy!

„Bliźnięta”

Tekst: Paweł i Piotr Sitkiewicz

Ilustracje: Patryk Mogilnicki

Oprawa: twarda

Ilość stron: 80

Dla dzieci: 7+

Wydawnictw ADAMADA

Witamy w naszym sklepie

Dodaj komentarz