Tutu i Tajemnica Kocyka – Wydawnictwo TUMILU

Dziś z wielką radością zabieram Was w kolory świat emocji.

Seria „Dolina Tumilu” powiększyła się o kolejną ciepłą bajkę! „Tutu i Tajemnica Kocyka” to mądra, wartościowa i wzruszająca historia o tęsknocie i dużej dawce miłości.

Serię tworzy wspaniały duet: mama i córka. Autorką książek jest pani Ewa Dahlig, zaś ilustracje tworzy jej córka, Marta Dahlig. Bardzo lubię obserwować emocje jakie towarzyszą paniom przy każdej kolejnej książce. Obie wkładają w każdy tytuł całe serca i dopieszczają je pod każdym względem! Wszystkie pozycje są starannie wydane i będą cennymi lekturami w biblioteczce małego czytelnika. Książki skierowane są do dzieci w wieku około 2 – 5 lat, choć i nieco starsze pociechy także z nich skorzystają.

koszyk

Tutu ogarnął smutek, bo mama wyjechała na dwa dni! Dla malca taka rozłąka to poważne wyzwanie i zmierzenie się z tęsknotą. Mama zawsze otulała go kołderką do snu i była blisko.

Tata wierzy, że razem świetnie dadzą sobie radę, ale Tutu jest smutny. By poprawić humor synkowi zapraszają do domu przyjaciół, a oni wpadają na liczne pomysły co zrobić, by Tutu tęsknił mniej. Dzieci mają dużo świetnych planów i zaczynają wspólnie działać. Robią porządki w ogrodzie, opowiadają że gdy tęsknią to tworzą obrazkowe listy do bliskich, układają wierszyki, przytulają pachnące daną osobą ubrania. W końcu Tutu zanosi do łóżka kocyk, koparkę i chustkę mamy, ale wciąż tęskni… Serce jednak tryska mu radością, gdy pod poduszką znajduje od mamy list, który mówi wszystko! Mama bardzo go kocha! Ale nie tylko mama! U taty na kolanach też jest cudownie, bezpiecznie i przytulnie. Ten entuzjazm, wymyślony wierszyk i miłe chwile sprawiły, że malec zasnął spokojnie, a na drugi dzień zabrał się za list do mamy!

W końcu mama wróciła, a powrót okazał się wspaniałą lekcją bliskości, czułości i rozmów o uczuciach, bo każda mama zawsze jest blisko swego dziecka! Zawsze, nawet jeśli dzielą ich kilometry.

Piękna historia, wzruszam się za każdym razem, gdy ją czytam. Będzie dużym wsparciem dla dziecka, któremu z trudem przychodzi rozłąka z mamą, ale i dla rodzica będzie ukojeniem. Myślę, że skorzysta z niej każdy!

Pod koniec książki znajdziecie ciekawe aktywności, które możecie wspólnie wykonać.

Bardzo polecam! Ta przepełniona miłością książka powinna znaleźć się w biblioteczce każdego małego czytelnika. Historia koi, niczym ciepły, miękki kocyk – taka jest właśnie moc rodzicielskiej bliskości. Będziecie oczarowani – gwarantuję!

Dodaj komentarz