„Turonie, żandary, herody” – wiejska maskarada – Wydawnictwo DWIE SIOSTRY

Wydawnictwo Dwie Siostry po raz kolejny udowadnia że wydaje nietuzinkowe, wyjątkowe i piękne książki. Niedawno otrzymaliśmy egzemplarz aktywnościowej pozycji, która wypełniona jest oszałamiającymi kolorami! Od razu powiem, że nie jest to tylko książka dla najmłodszych, mnie również oczarowała i dzięki niej odkryłam wiele historii związanych z tradycjami i przebraniami.

„Turonie, żandary, herody” czyli wiejska maskarada to książka, która wprowadzi dzieci w magiczny świat wiejskich przebierańców, począwszy od Bożego Narodzenia, przez karnawał i na Wielkanocy skończywszy.

Wartościowa i pełna emocji książka dla dzieci od około 7 lat.

 

koszyk

 

Autorką i ilustratorką książki jest Anna Kaźmierak, absolwentka Edukacji Artystycznej oraz Grafiki i Malarstwa na ASP w Łodzi, malarka, ilustratorka i graficzka. Od razu czuć, że książka ta powstała z pasji i miłości do tradycyjnej kultury polskiej wsi.

Pozycja wydana jest na świetnej jakości, grubszym matowym papierze, więc można wypełniać ją tym, na co akurat mamy ochotę. Wystarczy wziąć do ręki kredki, flamastry, czy farby i już można działać. Dzieci mogą puścić wodze fantazji, bowiem znajdą tu wiele aktywności i miejsca na własną twórczość. W jednej chwili najmłodsi mogą stworzyć sobie przebranie na wiejską maskaradę i znaleźć się wśród przebierańców, mogą wziąć udział w kolędowaniu, czeka nawet wiejska izba na udekorowanie. Każda spośród 144 stron proponuje inną aktywność i różnorodność. Jest znajdowanie różnic między obrazkami, jest wypełnianie ilustracji własnymi pomysłami, jest dokańczanie ilustracji według własnej wizji.

Dodatkowym walorem książki jest duża dawka wiedzy podana w bardzo przystępny i ciekawy sposób. Dowiecie się z niej czym jest podłaźniczka i światy, co znaczy gdy kolędnicy omijają jakieś gospodarstwo, czy na jakich instrumentach grają. Poznacie najważniejszy rekwizyt kolędników i dowiecie się co on symbolizuje. Bardzo ciekawie i obszernie ukazany jest też temat ostatków.

Pod koniec książki znajdziecie także lalki, które należy wyciąć i ubrać w stroje, które również czekają na wycięcie. Można nawet zaprojektować ubrania według własnego pomysłu!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jeżeli do tej pory pojęcia takie jak herody, dunajnicy, draby, jukace, kusaki, cymprownicy, szczodraki, czy pucheroki były dla Was tajemnicą, to z tą książką oswoicie je i wiele, wiele innych. Bardzo wartościowa i mądra książka, a do tego tak sprytnie wydana, że wygodnie się ją wypełnia i otwiera! Ale nie pokażę wszystkiego, troszkę tajemnicy musi być! Aha i dodam jeszcze że mój synek uwielbia oglądać ją w okularach 3D lub przez kolorowe soczewki z innej książki od Dwóch Sióstr! Gwarantuję doskonałą zabawę dla całej rodziny i bardzo, bardzo Wam ją polecamy.

 

 

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania dwie siostry logo

Dodaj komentarz