Tu, a może gdzieś… (czyli niesamowite przygody nakrętki, haczyka, kapsla i starej śrubki) – Wydawnictwo TEKTURKA – patronat bloga

Książki są oknem na świat, potrafią zdziałać wiele i pobudzają dziecięcą wyobraźnię. Są pozycje które warto przeczytać i są takie które trzeba mieć w swoich zbiorach. Dziś chciałam podzielić się z Wami jedną z takich perełek, której zdecydowanie nie powinno zabraknąć w dziecięcej biblioteczce. To ciepła, wzruszająca, przepiękna graficzna opowieść, która daje do myślenia.

 

 

„Tu, a może gdzieś… (czyli niesamowite przygody nakrętki, haczyka, kapsla i starej śrubki)”  to metaforyczna historia o poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi. Z przyjemnością objęłam książkę patronatem, bo to nad wyraz wartościowa pozycja. Książkę przygotowała współczesna projektantka grafiki i designerka – Suvi-Tuuli Junttila. Zrobiła to w mistrzowski sposób, bowiem fotografowała miniaturowy świat, który sama stworzyła z różnych materiałów!

W pewnym miasteczku, w małym domku żyje nakrętka. Jest zdegustowana tym, że nikt nie traktuje jej jak diamentu i postanawia wyruszyć w świat. Szybko dołącza do niej haczyk, a zaraz później żółty kapsel od butelki. Wspólnie rozpoczynają podróż życia, przemierzając dom i ogród które w ich wyobraźni jest pełną intryg… dżunglą. Kran staje się wodospadem, błękitny materiał wodą z falami, rynna czarną dziurą, a piaskownica pustynią. Podczas eskapady trafiają na samotnie mieszkającą starą śrubkę, która dołącza do podróżników. Odkrywają wspólnie góry, podziwiają zachód słońca, mrok, pełnię księżyca, aż w końcu zapadają wspólnie w sen, układając się na wacie w pudełku po zapałkach. Rano okazuje się, że są diamentem dla pewnego dziecka, które odkryło znalezisko w ogrodzie. Zabrało pudełko do swego pokoju, w którym nakrętka poczuła się prawdziwym diamentem. A haczyk i kapsel? Oni wyruszyli w dalszą podróż, zatrzymają się gdy znajdą swoje miejsce na ziemi.

 

 

Ta książka to hołd w stronę wyobraźni, uczta dla oka i ogromna porcja wartości dla dzieci. Opowieść porusza wiele aspektów, począwszy od odwagi, na sile i wytrwałości kończąc. Każdy z nas szuka swojej drogi, każdy chce być szczęśliwy i spełniony, tylko czasami tak trudno nam podjąć ten ważny krok, by zmienić coś w swym życiu. Nakrętka udowadnia że warto! To od nas samych zależy szczęście, które czasem jest tak niedaleko stąd. Ta piękna i nostalgiczna opowieść skierowana jest do każdego czytelnika. Tak trudno ocenić mi wiek słuchacza, bowiem przeczytać i podziwiać powinien ją każdy. Będzie idealna od lat 3 do 103. Prawdziwa perełka.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kupując książkę na stronie wydawnictwa Tekturka otrzymacie ją pięknie zapakowaną, a dodatkowo z zestawem bohaterów! Dzieci będą mogły wyruszyć wraz z nakrętką, haczykiem, kapslem i śrubką w kolejne,niesamowite przygody.

Bardzo polecamy! 

 

koszykksiążkę wraz z jej bohaterami 🙂

 

 

Dodaj komentarz