KOOGLO Mega Color – magnetyczne, drewniane klocki – 100 sztuk

Czas spędzony z dzieckiem jest bezcenny. Staram się każdego dnia aktywnie brać udział w rozwoju swoich dzieci i obserwować jak rosną, odkrywają świat, uczą się nowych rzeczy. Oczywiście w naszym domu podstawą są książki, ale tuż za nimi plasują się gry, puzzle oraz klocki, do których również mamy ogromną słabość. Lubię rzeczy solidne, proste i służące na lata. Doceniam polskie marki, które specjalizują się w świetnych produktach dla dzieci. Jedną z nich jest KOOGLO, oferująca klocki drewniane, które zostały uzupełnione delikatnymi magnesami. Dzięki temu budowle nie rozpadną się, a przyciągające się klocki można układać w przeróżne konstrukcje przestrzenne. Mój pięcioletni Staś „przepada” z tymi klockami na długo i tworzy niesamowite budowle.

 

 

Marka KOOGLO posiada w swojej ofercie różne zestawy, więc możecie dobrać je według własnych preferencji. My wybraliśmy zestaw KOOGLO Mega Color który skrywa aż 100 klocków zapakowanych w wygodnym, podręcznym i solidnym kartonowym opakowaniu. Klocki wykonane są z drewna bukowego, część jest w naturalnym kolorze, część barwiona. Wyprodukowane są w Polsce i posiadają certyfikat CE.

Klocki skierowane są do dzieci od drugiego roku życia, zdecydowanie bez górnej granicy wieku! Myślałam że zachwycą tylko moje najmłodsze dziecko, a tymczasem cała trójka nie może się od nich oderwać. Dzieci za każdym razem budują coś innego. Staś upodobał sobie tworzenie samolotów i drogi dla pojazdów. Michasia składa z nich zwierzątka, a Januszek lubi tworzyć wysokie wieże. Dla mnie to wspaniałe wspomnienia z dzieciństwa, bo pamiętam swoje drewniane klocki i godziny jakie z nimi spędziłam. Nie miały magnesów, dlatego teraz nadrabiam i włączam się w kreatywną zabawę z dziećmi. Ważne jest to że zachowane tu zostały naturalne właściwości magnesów, tzn. klocki będą się przyciągały, ale też odpychały – wówczas należy klocek obrócić i wybrać inny magnes, aby stworzyć swoje dzieło.

Pamiętajcie że tu nie chodzi tylko o zabawę i ofiarowanie dziecku czegoś mądrego, wartościowego. Tu chodzi także o relacje! Poprzez wspólne działanie dzieci uczą się pracy w grupie, odkrywają nowe pomysły i przede wszystkim cieszą się ze wspólnych chwil, które są przecież na wagę złota! Tutaj pracują ręce, ale i głowa. Najmłodsi ćwiczą nie tylko sprawność manualną, ale oswajają się z kolorami, kształtami, a nawet matematyką. Jedno pudełko, a tyle możliwości.

Dodatkowym atutem jest dołączona do zestawu książeczka '”Kreatywnik Kooglo” w której znajdziecie masę inspiracji na niesamowite stworzenia, postacie, rośliny, zwierzęta, a nawet zupełnie inne pomysły z wykorzystaniem klocków. Znajdziecie tu prawdziwą kopalnię inspiracji, do których możemy zaangażować całą rodzinę. Będą to pomysłowe, proste zabawy dla dzieci w wieku około 2-7 lat. Dzieci będą mogły ćwiczyć pamięć, kolory, refleks, będą bawić się w skojarzenia, rozwijać mowę oraz określać podobieństwa i różnice, a nawet wyrażać emocje. To 20 stron inspiracji i świetna ściąga na wielogodzinne zabawy.

 

koszykJa jestem ogromną zwolenniczką robienia rodzinnej „zrzutki” na prezenty dla dzieci. Zamiast kilku plastikowych zabawek na raz, warto sięgnąć po mądrą, wielofunkcyjną i przede wszystkim solidną propozycję. Takie klocki będą na lata, na pokolenia. Zainteresują dzieci na długi czas i wciągną do zabawy całą rodzinę. Polecam serdecznie ja i moje małe stadko.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

kooglo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.