Trzy pytania – na podstawie opowiadania Lwa Tołstoja. Wydawnictwo TEKTURKA – patronat bloga

Lubię książki uniwersalne, ponadczasowe, z pięknym i wartościowym przesłaniem. Zbieram w swojej biblioteczce takie wyjątkowe pozycje, które zawsze z nami będą i które przekażę kolejnym pokoleniom. Dziś o jednej z nich chciałam Wam napisać. Z wielką przyjemnością objęłam ją także patronatem.

„Trzy pytania” to piękna opowieść o tym, co tak naprawdę liczy się w życiu. Minimalistyczna historia z głęboką mądrością zachwyci nie tylko dzieci.

Przedsprzedaż rusza 8 stycznia o godz. 8:00, kończy się 15 stycznia o 23:59.

Z hasłem: wnaszejbajce kupicie książkę TUTAJ z 25% rabatem!

Darmowa wysyłka obowiązuje przy zakupie „Trzech pytań” z dowolną książką, której cena na stronie Tekturki wynosi powyżej 29zł.

Darmowa wysyłka obowiązuje także przy zakupach powyżej 100zł.

Książki są już u wydawnictwa, dlatego wysyłka jest natychmiastowa!

W związki z dużym zainteresowaniem książką, w pierwszej kolejności wydawnictwo realizuje zamówienia złożone na swojej stronie, dopiero nakład pozostały po przedsprzedaży zostanie rozdysponowany do księgarń. Warto zatem skorzystać z przedsprzedaży!

koszyk

Małe, rodzinne wydawnictwo Tekturka wydaje wielkie książki. Każda, absolutnie każda, którą znajdziecie pod skrzydłami tejże oficyny zasługuje na uznanie. To pozycje wyjątkowe pod względem treści i szat graficznych. Do grona tych książek dołączyła właśnie świeżutka nowość, zatytułowana „Trzy pytania”.

Autorem i ilustratorem książki jest Jon J. Muth, amerykański artysta komiksowy i ilustrator książek dla dzieci, znany ze swoich dzieł malarskich. Muth jest także wielkim miłośnikiem twórczości Lwa Tołstoja i tę pasję czuć w jego książce! Każdy bohater w tej historii ma odniesienie do życia wielkiego rosyjskiego powieściopisarza i na kartach „widać” to wielkie serce, jakim Muth darzy Tołstoja.

Zacznijmy od okładki, bo jest czarująca! Pod obwolutą kryje jest elegancka czerwona, twarda oprawa. Każdą stronę wypełniają malownicze ilustracje, które „żyją” i wywołują emocje.

Na 32 stronach znajdziecie piękną lekcję uważności i sensu istnienia. Pewnego dnia chłopiec o imieniu Mikołaj zadał swoim zwierzęcym przyjaciołom trzy ważne pytania:

„Kiedy jest właściwy moment na działanie?”

„Kto jest najważniejszy?”

„Jak odgadnąć, co należy zrobić?”

Pytania bardzo uniwersalne, ogólnikowe, dające do myślenia… Każde zwierzę podało szybko swoją odpowiedź, ale ona nie usatysfakcjonowała chłopca i postanowił on udać się do starego, mądrego żółwia Lwa. Ten przekopywał właśnie ogródek. Chłopiec nie zawahał się ani chwili – przejął łopatę i wyręczył żółwia. Po chwili gdy zerwał się silny wiatr i lunął deszcz Mikołaj niósł już pomoc zranionej pandzie, następnie wrócił mimo szalejącej burzy po dziecko wystraszonej pandy i je także uratował.

Na drugi dzień chłopiec zadał żółwiowi swe pytania, a ten odpowiedział mu szczerze i prawdziwie. To Mikołaj wczorajszym dniem sam odpowiedział sobie na własne pytania… Najważniejsza chwila to ta, która właśnie trwa, najważniejsza osoba, to ta, która jest obok, a najważniejszym zadaniem jest czynienie dobra temu, kto jest z nami w danej chwili.

To książka, która chwyta za serce i udowadnia, że warto skupić się na tym co tu i teraz, aby żyć daną nam właśnie chwilą. Jest pokłonem w stronę uważności i doceniania tego, co dyktuje nam serce.

To książka bez ograniczeń wiekowych! Warto czytać ją z dziećmi, można również ofiarować ją nastolatkowi, wchodzącemu w dorosłość. Warto sprezentować ją przyjacielowi, dać komuś kto jest dla nas ważny, komu chcemy podziękować. To także pozycja dla tych, którym brakuje w wiary w siebie, w swoją sprawczą moc, w sens istnienia.

Polecam z całego serca, czytajcie i wierzcie w siebie, kierujcie się sercem i doceniajcie drobiazgi, z których składa się życie. To pozycja na pokolenia. Warto znaleźć dla niej miejsce w swojej biblioteczce.

„Trzy pytania”

Tekst i ilustracje: Jon J. Muth

Przekład: Ewa Penksyk-Kluczkowska

Oprawa: twarda z obwolutą

Ilość stron: 32

Dla dzieci: 5+

Wydawnictwo TEKTURKA

Wydawnictwo Tekturka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.