„Trzy krowy w niebieskich kajakach” – Wydawnictwo ADAMADA

Z wielką radością i ogromną fascynacją sięgamy po książki pana Andrzeja Marka Grabowskiego. To zawsze jest wyjątkowa uczta literacka! Podobnie było przy książce „Trzy krowy w niebieskich kajakach” od wydawnictwa Admada, której z radością patronujemy!

Dziś moja córcia Michasia zaprasza na wrażenia z tej świetnej lektury. Zapraszam

Cóż za nudny jest krowi los! Wędrówka z obory na pastwisko, skubanie trawy i powrót do gospodarstwa. No i jeszcze codzienne dojenie, choć trudno to nazwać jakąkolwiek rozrywką. Świat, ograniczający się jedynie do ich miejsca zamieszkania, sosnowego lasku obok, okolicznego pola namiotowego i przydrożnego sklepu “U Wacka” dawno przestał krowy intrygować.

Książka „Trzy Krowy w niebieskich kajakach” autorstwa Andrzeja Marka Grabowskiego to niezwykła opowieść o przyjaźni, marzeniach i odwadze trzech niezwykłych krów – Feli, Mućki i Gryzeldy. Choć ich życie zaczyna się jako typowe krowie codzienności, to po pewnych wydarzeniach staje się fascynującą podróżą w świat marzeń i przygód.

Cała przygoda rozpoczyna się od odwiedzin bocianów, które zaintrygowały krowy opowieściami o świętych krowach w dalekim kraju. Okazuje się, że tamtejszym zwierzętom nie tylko oddaje się cześć, lecz także karmi najpyszniejszymi frykasami, kłania się, przyozdabia rogi kwiatami i daje pierwszeństwo na drodze. To wydarzenie staje się iskrą, która rozpala marzenia bohaterek o niezwykłej podróży. Planując szalony wyjazd, wynajmują kajaki i ruszają w fascynującą podróż, w której odkrywają prawdziwe szczęście i wolność z dala od swojego gospodarstwa.

Niestety, szlakiem uciekających krów rusza ich wściekły właściciel – Pan Staszek. Skąpy gospodarz nie jest w stanie pogodzić się ze stratą swoich zwierząt i zrobi wszystko, aby powróciły one do swej obory.

Lekkie, bajeczne pióro, zachwycająca fabuła, magiczny świat krów z głębszym mottem – czego chcieć więcej? Co najlepsze, Andrzej Marek Grabowski przy kreacji książki nie tylko posłużył się własnymi zasobami wyobraźni – inspiracją dla jej stworzenia była bowiem rzeczywista historia krów, które uciekły z pastwiska i po długiej wędrówce dołączyły do stada żubrów!

Dopełnieniem dla tego pięknego świata, rodem z bajek, są kolorowe ilustracje znane nam już z wielu innych książek, autorstwa Grażyny Rigall. Mućki jej autorstwa nie tylko idealnie oddają charakter tych szalonych bohaterek, lecz przede wszystkim ukazują to, o czym wszyscy skrycie marzyliśmy… płynące w kajakach krowy!

Książka nie tylko bawi i fascynuje, ale również przekazuje ważne wartości, jak szacunek do zwierząt i troska o ich dobrostan. To również doskonała okazja do rozmów z dziećmi na temat empatii i odpowiedzialności wobec zwierząt.

“Trzy krowy w niebieskich kajakach” doskonale sprawdzą się zarówno podczas wspólnego czytania z dzieckiem, jak i dla tych, którzy potrafią czytać samodzielnie. Dodatkowym walorem jest prosty i zrozumiały sposób, w jaki została napisana fabuła, co czyni opowieść przystępną dla wielu grup wiekowych czytelników.

Gorąco polecam! To książka, która dla starszych czytelników oraz dzieci wczesnoszkolnych stanie się niezapomnianą przygodą.

Michalina, lat 16

koszyk

„Trzy krowy w niebieskich kajakach”

Tekst: Andrzej Marek Grabowski

Ilustracje: Grażyna Rigall

Oprawa: twarda

Ilość stron: 80

Dla dzieci: 6+

Wydawnictwo ADAMADA

ISBN: 978-83-8118-486-1

Dodaj komentarz