To MY dzieci świata – CENTRUM EDUKACJI DZIECIĘCEJ

Lubimy poznawać świat, inne kultury, narodowości i zwyczaje. Sięgamy po mapy, atlasy, również globus coraz częściej jest w użyciu. Wśród książek dla młodszych dzieci mamy jedną z którą rzadko kiedy się rozstajemy, bo są w niej dzieci z całego świata, nawet ukochana Pippi i sam  Harry Potter.

„To MY dzieci świata” jest bogato ilustrowaną podróżą w najdalsze zakątki świata. Książka spodoba się dzieciom w wieku 3-7 lat.

 

 

Wraz z Igą, Gutkiem oraz psem Globusem przemierzamy niemal całą kulę ziemską, by poznać dzieci z różnych stron świata. Dowiemy się w co się bawią, jakie są ich ulubione dania, w co się ubierają i jakimi językami mówią. Przemierzymy Anglię, naszą ukochaną Skandynawię, w której nie ma złej pogody na spacer, dowiemy się w jaki sposób we Włoszech pokazujemy gdy coś bardzo nam smakuje, poznamy brazylijską sztukę walki połączoną z tańcem, zobaczymy noc polarną w Arktyce, zjemy sushi w Japonii, przelecimy nawet nad Peru i poznamy miasto Inków. W Egipcie czekają na nas piramidy oraz niezwykłe mleko wielbłąda które ma trzy razy więcej witaminy C niż mleko krowy. Indie zaskoczą małych czytelników świętymi krowami, a w Hiszpanii odbędziemy poobiednią sjestę.

Wpadnijcie także do Polinezji, Australii, Francji, Niemiec, Kenii, Stanów Zjednoczonych, Madagaskaru, Meksyku, Rosji, Mongolii, Grecji, Czech, Chin, Turcji, Sudanu, Izraela, Iranu i Chorwacji, bo tam czekają dzieci takie same jak Wasze. Choć różnią się kolorem skóry, kulturą i tradycją to one również mają marzenia, chcą być kochane, szczęśliwe i radosne.

Wartościowa, mądra i bardzo potrzebna książka autorstwa Elizy Piotrowskiej, zilustrowana przez Huberta Grajczaka, po którą zdecydowanie warto sięgnąć. Będzie to idealna pozycja na wstęp do licznych rozmów, także tych dotyczących akceptacji i otwartości na świat. Polecamy!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

koszyk

 

 

Centrum Edukacji Dziecięcej

Dodaj komentarz