„Tato, poczytajmy razem. Mamo, poczytajmy razem” – Wydawnictwo JEDNOŚĆ

Wychowanie dziecka to piękna i ważna lekcja życia, oparta na miłości, szacunku i poczuciu bezpieczeństwa. Dziś pragnę polecić Wam przepiękną książkę, która idealnie odzwierciedla ten proces, udowadniając, że miłość i czułość są najważniejszymi fundamentami, na których zbudujemy piękne, rodzinne relacje.

„Tato, poczytajmy razem. Mamo, poczytajmy razem” od wydawnictwa Jedność to dwa zbiory ciepłych, wartościowych opowiadań. Z jednej strony czekają cztery historie do czytania z tatą, z drugiej – cztery historie do czytania z mamą. Przepięknie wydana książka, z uroczymi tłoczeniami na okładce oraz przyjemnymi ilustracjami urzeknie każdego malca i jego rodzica.

koszyk

Cztery opowiadania z tatą i cztery opowiadania z mamą. Każde inne, choć w każdym znajdziecie wiele wspólnych cech. Autorka poprzez zwykłe, codzienne życie ukazuje dziecięce troski, obawy i ogromną rodzicielską miłość, która nigdy nie ustaje i na której warto opierać relacje.

Znajdziecie tu dzieci takie jak Wasze, które pragną robić niespodzianki, choć nie zawsze im to wychodzi. Spotkacie się z sytuacjami, które utwierdzą Wasze pociechy, że zawsze, nawet w chwili niepowodzeń, czy życiowych błędów rodzic nie przestanie ich kochać. Każda historia niesie dużą dawkę optymizmu i pozytywnych emocji, mimo, że życie nie jest usłane różami, że rodzic ma dużo obowiązków i nie zawsze może poświęcić tak dużo czasu swojemu dziecku, jak ono by pragnęło.

Myślę, że ta książka będzie cennym „plasterkiem” na dziecięce troski i rodzicielskie wyzwanie. Ukoi małych czytelników i tych znacznie większych. Udowodni, że zawsze warto patrzeć sercem i z miłością iść przez życie. Opowiadania z pewnością zbudują piękną więź emocjonalną, między dzieckiem, a rodzicem, mającą wpływ na całe przyszłe życie młodego człowieka. Piękna, wartościowa lektura!

„Tato, poczytajmy razem. Mamo, poczytajmy razem”

Tekst: Céline Santini

Przekład: Katarzyna Sarek

Ilustracje: Amélie Laffaiteur

Oprawa: twarda

Ilość stron: 77

Dla dzieci: 4+

Wydawnictwo Jedność

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.