„Szokujące liczby” Wydawnictwo TO TAMTO

Świat jest wielką ciekawostką! Wciąż odkrywane są nowe gatunki żywych organizmów, a nauka rozwija się w błyskawicznym tempie. W tym wszystkim możemy spojrzeć na świat w nietuzinkowy sposób!

Wydawnictwo TO TAMTO przygotowało bardzo atrakcyjną dla czytelników książkę, w której główną rolę odgrywają liczby i są to liczby nad wyraz szokujące!

koszyk

Zdecydowanie nie jest to książka tylko dla dzieci! Czytaliśmy ją całą rodziną i wywarła wielkie wrażenie nie tylko na najmłodszych 🙂

Czy wiedzieliście, że w naszych ustach jest więcej bakterii niż na desce sedesowej? A może zainteresuje Was fakt, że w ciele człowieka żyją aż 2 kg mikroskopijnych stworzeń? Pragniecie odkryć fakty o burzy? Są naprawdę elektryzujące, bowiem jedna błyskawica zawiera tak dużo energii, żeby upiec aż… 83 000 tostów! Zaskoczyła nas także informacja, że błyskawice, które tak dostojnie rozświetlają niebo są bardzo cieniutkie, mają zaledwie 2 – 3 cm szerokości! To jednak nie wszystko, inne fakty są równie szokujące, a często aż zatrważające! Każdego roku do oceanów trafia około 8 milionów ton plastikowych odpadków, a żeby lepiej sobie to wyobrazić – to tyle, co waga aż 792 wież Eiffla… Smutne, prawda? Ale jest także dużo pozytywnych i zaskakujących faktów, jak np. ten, że lotka do badmintona może poruszać się szybciej niż najszybszy w historii bolid Formuły 1, a największy na świecie kwiat waży aż 10 kg! Myślę, że zaintryguje Was również fakt, że medale rozdawane podczas igrzysk olimpijskich w Tokio zawierają metale pochodzące ze starych telefonów komórkowych i innych małych urządzeń elektronicznych przekazanych przez społeczeństwo.

Więcej nie zdradzam! Koniecznie sięgnijcie po książkę. To świetna lektura do pokazania dzieciom jak fascynujący jest otaczający nas świat. Wiele faktów skłania do przemyśleń, inne mogą rozbudzać w najmłodszych chęć zdobywania kolejnych porcji wiedzy. Ciekawostki są przystępnie napisane, dlatego zainteresują już starsze przedszkolaki.

Bardzo polecamy!

„Szokujące liczby”

Tekst: Clive Gifford

Przekład: Adam Pluszka

Ilustracje: Guilherme Karsten

Oprawa: twarda

Ilość stron: 32

Dla dzieci: 6+

Wydawnictwo TO TAMTO

Dodaj komentarz