„Bądź sobą, Pinku!” – Wydawnictwo SENSUS

Nawet nie wiecie jak się cieszę, gdy pojawiają się kolejne tomy z przygodami Pinka! Seria o małym niebieskim stworze, który jedno ucho ma okrągłe, a drugie trójkątne wspaniale się rozrasta, a każdy tom wspiera dziecko w codziennych, życiowych wyzwaniach. Uważam, że ten uroczy bohater powinien zagościć w domu każdego młodego czytelnika, bo jego perypetie są „lekarstwem” na wiele trosk i zmagań.

Najnowszy tom, zatytułowany „Bądź sobą, Pinku!” porusza temat asertywności, stawiania granic i bycia samodzielnym. Za każdym razem powtarzam, że są to książki dla dzieci i dorosłych. Koniecznie warto czytać je wspólnie, gdyż dorośli także wiele z nich korzystają, ucząc się wspierania swoich pociech.

TUTAJ PRZYPOMINAM INNE TOMY W SERII. Koniecznie warto je poznać!

koszyk

Na kartach najnowszego tomu znajdziecie aż 16 historii.

Każda porusza inną umiejętność społeczną, którą warto nabyć, by żyć w harmonii z sobą i innymi. Pink wyjaśni Wam dlaczego zawsze warto mówić innym, gdy coś się nam nie podoba i bez złości wyjaśniać o co nam chodzi. Pomoże także zrozumieć, dlaczego każdy ma prawo bycia sobą dokładnie takim jakim jest naprawdę. Kolejna opowieść w świetny i przystępny sposób uświadomi dlaczego trzeba zawsze słuchać siebie, a nie innych. Bardzo spodobała nam się historia o stawianiu granic i o tym, że każdy ma prawo mówić NIE, gdy coś mu nie odpowiada. Jest także cenne opowiadanie o tym, jak ważne jest posiadanie własnego zdania i mówienie głośno o rzeczach dla nas ważnych. Pink pomoże zrozumieć Wam dlaczego nie warto przejmować się opiniami innych i jak radzić sobie z hejtem.

Wartościowa, bardzo ciekawa, życiowa, autentyczna i potrzebna książka. Polecam z całego serca najnowszy tom, jak i wszystkie wcześniejsze publikacje.

„Bądź sobą, Pinku!”

Tekst: Urszula Młodnicka

Ilustracje: Agnieszka Waligóra

Oprawa: miękka

Ilość stron: 160

Dla dzieci: 6+

Wydawnictwo SENSUS

Dodaj komentarz