„Szkoła szpiegów na nartach” TOM 4 – Wydawnictwo AGORA DLA DZIECI

Jedna z najciekawszych przygodowo – detektywistycznych serii wzbogaciła się o nowy tom!

Macie ochotę na dużą dawkę humoru i niebezpieczną misję?

Dziś recenzję swojej ukochanej serii przygotowała Misia. Zapraszam 🙂

Tutaj przypominam Wam recenzję części pierwszej: „Szkoła szpiegów”

Tutaj przeczytacie o tomie drugim: „Szkoła szpiegów. Na wakacjach”

Tutaj czeka na Was recenzja tomu trzeciego: „Szkoła szpiegów. W obozie wroga”

koszyk

Od kiedy tajna akademia szpiegostwa zaprosiła do swych szeregów nastoletniego Benjamina Ripleya, obecne niegdyś znudzenie w jego życiu zniknęło jak za dotknięciem magicznej różdżki. Gorące strzelaniny, ciągłe rozbrajanie bomb i ratowanie skóry to nowa codzienność Bena. Młody agent z utęsknieniem wyczekuje spokojnych i nudnych ferii zimowych, które zamierza spędzić w domu w towarzystwie najlepszego kumpla. Zarząd szkoły szpiegów nie daje mu długo pomarzyć o spokojnym wypoczynku i w jego ręce powierza arcytrudną misję.

Kolorado od wieków słynie ze wspaniałych ośrodków narciarskich. To właśnie tam wybiera się Leo Shang – miliarder o tajemniczej przeszłości, wzbudzający pewne podejrzenia. CIA niejednokrotnie starała się prześwietlić jego dane, jednakże bezskutecznie. Jego organizacji nie da się zinfiltrować gdyż biznesmen skutecznie izoluje się od świata. Jego zbrodnicza działalność ostatnio zaczęła sięgać nie tylko Chin – CIA ma pewne podejrzenia, że planuje coś dużego na terenie Stanów Zjednoczonych. Operacja obarczona kryptonimem „Złota Pięść” może mocno zaszkodzić krajowi.

Aby zbliżyć się do mężczyzny i lepiej odkryć sens jego operacji, CIA poleciło Benowi zaprzyjaźnić się z córką Leo – młodą Chinką Jessicą. W tym celu chłopiec i garstka innych wyznaczonych do tego celu agentów będą chodzić do tej samej szkółki narciarskiej co Jessica. Tam okazuje się, że jazda na nartach potrafi być co najmniej takim samym wyzwaniem co wykonanie tajnej misji…

Czy najsłynniejszemu nastoletniemu tajnemu agentowi CIA uda się rozwikłać kolejną trudną zagadkę, a przy okazji ujść z życiem? Jesteście ciekawi? Benjamin Ripley i reszta przyjaciół tylko czeka, aż zaczniesz towarzyszyć im w nowej, wielowarstwowej, szalonej przygodzie!

Ci, którzy już co nieco znają Bena i byli świadkami jego poprzednich misji wiedzą, że walka z wrogiem nigdy nie jest łatwa i przyjemna – zwłaszcza, jeśli po piętach depcze ci cała organizacja! Mimo tych aspektów, historia wypełniona jest po brzegi humorem – gwarantuję, że zaśmiejecie się więcej niż raz! Już nie wspominając o licznych zwrotach akcji, rozbudowanych postaciach, czy zapierających dech w piersiach miejscach – książka z pewnością na długo pozostanie w wielu sercach! 

Seria, prócz porywającej fabuły niesie cenne przesłania i mądrości. Opowie nie tylko o zagadkowym przestępstwie lecz także o naturze kłamstwa, przyjaźni, lęku i… miłości. Książka zdecydowanie sprzyja rozwojowi wyobraźni, pobudzi do działania i nawet najbardziej szaro-bure, nudne dni przemieni w fascynującą przygodę. Stuart Gibbs udowodni wam, że wcale nie potrzeba wybierać się daleko, aby wpaść w tarapaty!

Książka prezentuje się przejrzyście i napisana jest prostym językiem, który ucieszy najmłodszych ale i zadowoli starszych. Dodatkowo historia jest uzupełniona w liczne, humorystyczne ilustracje, które zdecydowanie spełniają swoje zadanie, rozśmieszając czytelnika i na długo wpadając w oko.

Gorąco polecam! Zachęcam do uzupełnienia serii także o ten tom, gdyż uważam, że jest to obowiązkowa pozycja w domu każdego małego szpiega! Finał czwartego tomu jest równie intrygujący, emocjonujący, a przede wszystkim – zaskakujący co trzy poprzednie części! Gwarantuję, że szalone zdarzenia, zawarte na tych stronach oczarują nie tylko dzieci, ale przede wszystkim nastolatki! Szczerze zalecam lekturę tym, którzy po zimową przygodę jeszcze nie sięgnęli i z niecierpliwością wyczekuję piątego tomu, który już wkrótce ukaże się pod nakładem wydawnictwa Agora dla dzieci.

Michalina, lat 15

„Szkoła szpiegów na nartach” TOM 4

Tekst: Stuart Gibbs

Przekład: Jarek Westermark

Ilustracje: Mariusz Andryszczyk

Oprawa: miękka

Ilość stron: 344

Dla dzieci: 10+

Wydawnictwo AGORA DLA DZIECI

One thought on “„Szkoła szpiegów na nartach” TOM 4 – Wydawnictwo AGORA DLA DZIECI

  • 10/01/2023 at 18:00
    Permalink

    Świetnie bo my uwielbiamy takie książki z których może się cieszyć cała rodzinka

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.