Star Stable. Przebudzenie legendy – Wydawnictwo ZNAK EMOTIKON

Dziś przychodzimy do Was z kolejnym tomem fantastycznej serii książek dla starszych dzieci. Kilka miesięcy temu moja córka Michasia z radością przeczytała pierwszy tom „Star Stable. Tajemnica Złotych Wzgórz” do którego zajrzeć możecie tutaj: KLIK, a w tym tygodniu listonosz dostarczył nam kolejny, wspaniały tom. To była wielka radość! Misia z miejsca zabrała się do lektury i dziś przygotowała wpis o nowych przygodach czterech bohaterek i ich koni. Zapraszam. Seria spodoba się czytelnikom w wieku 8-12 lat.

koszyk

„Star Stable. Przebudzenie legendy” to niesamowita i ogromnie wciągająca powieść o czterech Jeźdźcach Duszy – Lisie, Annie, Lindzie oraz Alex. Szesnastoletnie dziewczynki łączy niezwykła przyjaźń oraz nieograniczona miłość do koni. Wspólnie chodzą do tej samej szkoły i spędzają ze sobą wiele czasu. Najwięcej jednak rozmawiają o koniach, które są dla nich całym światem. Każda z nich ma swojego ukochanego konia w stajni – starbreeda. Niestety, okazuje się, że koń Lisy zostaje porwany, a niesamowity starbreed Annie zostaje wysłany w nieznane miejsce. Zrozpaczone dziewczyny postanawiają odnaleźć ukochane wierzchowce, lecz jednocześnie chronić dwa pozostałe, które są w niebezpieczeństwie. Rozdzielają się, aby samodzielnie udać się w inne miejsce, dzięki czemu każda z nich dowiaduje się coraz więcej o tajemniczej firmie oraz jej właścicielu, który chcą odebrać im konie, lub nawet życie. Każda z dziewczyn będzie musiała się wykazać ogromną odwagą, wytrzymałością, siłą oraz wiedzą. Presja czasu oraz przewaga wroga nie pomaga im, samodzielnie muszą sobie poradzić z nadchodzącym niebezpieczeństwem. Niestety, nie wiadomo, czy jednak zło nie zwycięży, nie jest pewne nawet, czy konie wciąż żyją. Tata Lisy również znika bez wiadomości oraz śladu. Dziewczyny będą musiały nieźle się napracować, żeby przeżyć..

Książka charakteryzuje się bardzo ładną, zachęcającą do wciągnięcia się w świat koni okładką, przedstawiającą każdą z bohaterek i jej konia. Mimo, że w środku nie znajdziecie ilustracji, to można łatwo wyobrazić sobie przygody każdej z nich. W książkę bardzo łatwo się wciągnąć, zwłaszcza, jeżeli przeczytało się poprzedni tom pierwszy lub grało się w grę, na której opiera się fabuła tej powieści. Historia Jeźdźców Duszy ogromnie mnie wciągnęła i bardzo łatwo i przyjemnie się ją czytało. Opowiada o mocy przyjaźni oraz miłości, nie tylko do przyjaciół, lecz także do koni. W książce znajduje się wiele ciekawych zwrotów akcji, które tylko wciągają czytelnika i nie pozwalają mu się oderwać. Prócz Jeźdźców Duszy w książce istotne są również konie, bez których cala ta historia nie istniałaby. Bardzo polecam! Nie tylko dla graczy „Star Stable” lecz również dla każdego młodego i zaawansowanego jeźdźca, a także dla każdego, kto kocha konie! Polecam również zacząć czytanie od pierwszej części.

Michalina, 12 lat

Star Stable. Przebudzenie legendy

Autor: Helena Dahlgren

Wydawnictwo Znak Emotikon

Tłumaczenie z języka angielskiego: Natalia Szczypuła

Oprawa: miękka

Ilość stron: 352

Znalezione obrazy dla zapytania znak emotikon

2 thoughts on “Star Stable. Przebudzenie legendy – Wydawnictwo ZNAK EMOTIKON

Dodaj komentarz