„Skryjek i inne wesołe historyjki” – Wydawnictwo LITERATURA

Mam dziś przyjemność zaprosić Was na recenzję najnowszej książki pani Joanny Papuzińskiej, wspaniałej polskiej pisarki i poetki, tworzącej bestsellerowe bajki oraz wiersze dla dzieci. Profesor Papuzińska urodziła się 3 stycznia 1939 roku w Warszawie, a zadebiutowała w 1956 roku w czasopiśmie “Świat Młodych”. Jest autorką bajek dla dzieci, rozpraw, artykułów z dziedziny krytyki literackiej, czytelnictwa, bibliotekoznawstwa, literatury dziecięcej, a nawet słuchowisk radiowych. Za swoją działalność otrzymała wiele nagród i wyróżnień, a Jej twórczość gości w wielu polskich domach. Jest czarodziejką słowa, która jak mało kto potrafi dotrzeć do serc młodych czytelników.

Z dumą i radością patronuję książce autorstwa pani Joanny Papuzińskiej.

„Skryjek i inne wesołe historyjki” to zbiór pięciu opowiadań, przepełnionych cudowną wyobraźnią, przygodami i bardzo oryginalnymi perypetiami! Na niespełna stu stronach książki znajdziecie solidną porcję doskonałej lektury. Gwarantuję, że opowiadania oczarują także dorosłych.

koszyk

Czy wiecie, że zwykła zabawa w chowanego może przerodzić się w niesamowitą przygodę? Tak, tak! Przekonacie się o tym już w pierwszej historii, w której skrywa się mały ludek robiący dzieciom mnóstwo psikusów. Ten spryciarz potrafi się doskonale ukrywać, nawet własne imię potrafi skrywać w innych słowach. To jest dopiero Skryjek!

A może macie ochotę poznać trzy jabłonki, które rosły w starym, opuszczonym ogrodzie? Kiedyś bardzo o nie dbano, pielęgnowanie je, zbierano z nich owoce, a dziś z ich wysiłku nie ma żadnego pożytku, bowiem nikt nie zbiera ich jabłek… Masia, Dwasia i Kasia biorą pewnego dnia sprawy w swoje korzenie i ruszają w świat! Cóż to była za podróż, ile emocji i przygód. Myślicie, że w mieście znalazły lepsze życie? Tego wam nie zdradzę, dodam tylko, że ich perypetie są cudownym pokłonem w stronę dziecięcej wyobraźni. Trzy siostry jabłonki będą nawet mknęły tramwajem, takie są dzielne i odważne!

Krasnoludki pucybutki to kolejna opowieść o tajemniczym wątku. Kto i dlaczego kocha pastować buty, podśpiewując sobie przy tym wesoło? Hmmm? Jesteście ciekawi?

Widzieliście kiedyś solidne, drewniane drzwi sunące powoli po rzece? Rzadki to widok, a tym bardziej, jeśli na tych drzwiach płynie… smocza rodzina! To bohaterowie czwartej, bardzo intrygującej i zabawnej historyjki. Piąte zaś opowiadanie to historia Skrzydlatka, chłopca wyposażonego w skrzydła, którego podróż przez morze, huragan, pustynię, kłęby chmur i strugi deszczu otwiera oczy na ludzki świat. Spotkacie tu nawet Ikara!

Wspaniały zbiór opowieści. Historie mają w sobie dziecięcą wrażliwość, humor, ciekawość świata. Wyobraźnia, perypetie bohaterów, ich marzenia są pokłonem w stronę najmłodszych, którzy pragną poprzez lekturę zatopić się w cudownym, bajkowym świecie. Bardzo polecam!

„Skryjek i inne wesołe historyjki”

Tekst: Joanna Papuzińska

Ilustracje: Joanna Kolibaj

Oprawa: twarda

Ilość stron: 96

Dla dzieci: 6+

Wydawnictwo LITERATURA

One thought on “„Skryjek i inne wesołe historyjki” – Wydawnictwo LITERATURA

  • 11/01/2023 at 10:06
    Permalink

    O proszę bardzo jak to można pięknie opowiedzieć o nawet o naszych codziennych obowiązkach… Sądzą spore tenzi jest to mega książeczka która cieszy i uczy

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.