„Co robić, aby mieć dużo pieniędzy” Opowieść o przedsiębiorczości, zarządzaniu pieniędzmi i czasem – Wydawnictwo LEVYZ

Coraz częściej pojawiają się książki dla dzieci o finansach, zarządzaniu budżetem, oszczędnościach i ekonomii. To cieszy, bardzo cieszy, bowiem mamy czasy, w których tak łatwo się zatracić i stracić panowanie nad odróżnieniem potrzeby od zachcianki. Konsumpcjonizm stał się zmorą naszych czasów, a uderzające z każdej strony reklamy, nowości i przekazy typu „musisz to mieć” nie ułatwiają rozsądnego zarządzania finansami.

Wydawnictwo Levyz przygotowało kolejną cenną w wartości pozycję dla dzieci i młodzieży. „Co robić, aby mieć dużo pieniędzy” to solidna dawka bardzo przystępnej wiedzy, pokazująca temat przedsiębiorczości pod względem wielu aspektów. Życzyłabym sobie takich lektur w szkole. Myślę, że nawet dorośli bardzo skorzystają z zawartej na kartach książki wiedzy.

koszyk

Bardzo zaintrygowała mnie autorka książki, Laura Mascaro, która w 2008 roku zaczęła prowadzić edukację domową dla swoich dzieci. To miło znaleźć pokrewną duszę w tej samej pasji. Nowa droga życiowa skłoniła autorkę do porzucenia pracy w zawodzie prawniczym. Zaczęła uczyć nie tylko swoje dzieci, a obecnie prowadzi szkolenia także dla dorosłych. Na swoim blogu opublikowała ponad 1000 artykułów, prowadzi także kanał na YouTube i podcast na temat rodzicielstwa. Stworzyła scenariusz i wyreżyserowała dwa filmy o edukacji, a także otrzymała nagrodę za obronę wolności w edukacji. Mam wrażenie, że to właśnie edukacja domowa otworzyła przed Laurą nowe drzwi, które przyniosły jej spełnienie i radość.

Opowieść rozpoczyna się historią chłopca, który swoją zaradnością i pomysłowością odmienił losy mieszkańców pewnej wyspy. Dziś pomysłowość ludzka sięga jeszcze wyżej, a my zalewani jesteśmy kolejnymi modelami biznesowymi. Wszystko zmienia się niezwykle dynamicznie i nasze dzieci będą zapewne żyć w jeszcze innej rzeczywistości, która obecnie nawet nie mieści nam się w głowach. Mimo, że świat tak bardzo się zmienia to jednak są tematy, które wciąż pozostają niezmienne: potrzeba bezpieczeństwa i chęć rozwoju. Tylko jak to bezpieczeństwo sobie zapewnić? Jak mądrze zarządzać finansami? O tym właśnie opowiada ta książka. Nie są to jednak puste slogany, nudne fakty, czy niezrozumiałe regułki. Znaleźliśmy tu bardzo życiowe przykłady, sytuacje i historie, pokazujące czym jest ekonomia, dobra pośrednie, barter, podział pracy, problem podwójnej zbieżności zapotrzebowania, dochód pasywny, pieniądze, potrzeby, pragnienia i wiele wiele więcej. Jak znaleźć priorytety? Skąd bierze się cena za dany produkt? Dlaczego skarbonki mają kształt świnki? Skąd wzięły się monety i banknoty? Czym było „białe złoto”? Co oznacza odpowiedzialna konsumpcja? Jak planować wydatki, dochody i oszczędności? W co inwestować? Jak pracować bez szefa?

To tylko ułamek tematów, które autorka porusza na kartach książki. Badania wykazały, że o sukcesie częściej decyduje nasz upór, niż talent! To bardzo ciekawe, bowiem każdy z nas ma takie same szanse, a sukces zależy od naszej świadomości. Czas to pieniądz, dlatego warto mądrze nim zarządzać i warto sięgać po inspirujące, wartościowe książki, otwierające oczy szerzej na te bardzo ważne tematy.

Świetna, bardzo potrzebna książka! Koniecznie warto po nią sięgnąć. Bardzo polecam.

„Co robić, aby mieć dużo pieniędzy”

Tekst: Laura Mascaro

Przekład: Barbara Bardadyn

Oprawa: miękka

Ilość stron: 160

Dla dzieci: 9+

Wydawnictwo LEVYZ

One thought on “„Co robić, aby mieć dużo pieniędzy” Opowieść o przedsiębiorczości, zarządzaniu pieniędzmi i czasem – Wydawnictwo LEVYZ

Dodaj komentarz