Sir Borys Krzepki i kapryśna królewna – Wydawnictwo DWUKROPEK

Zapraszam na przedpremierową recenzję! Dziś mam przyjemność pokazać Wam wypełnioną humorem i cudnymi ilustracjami książkę dla dzieci w wieku przedszkolnym, którą z przyjemnością objęłam patronatem medialnym.

„Sir Borys Krzepki i kapryśna królewna” od wydawnictwa Dwukropek z całą pewnością skradnie Wasze serca!

koszyk

Premiera 11.05.2022 r.

Sir Borys Krzepki był najdzielniejszym rycerzem na świecie. Bez problemu rozprawiał się z trollami i łotrami, a dzięki swojej sile i dobremu sercu zdobył tytuł Rycerza Roku. Pewnego dnia otrzymał list z prośbą o szybką pomoc. Królewna Ecie – Pecie potrzebowała ponoć ratunku, więc Borys bez chwili wahania pogalopował z odsieczą. Na miejscu bardzo się zdziwił, bowiem rozkapryszona dziewczyna wcale nie była więziona przez potwora, miała jedynie sprzątnąć swój pokój… Po kilku dniach rycerz otrzymał kolejny list od tej samej księżniczki. Tym razem straszna wiedźma miała ją więzić. Borys ruszył co tchu na pomoc, ale znowu bardzo się zezłościł, bo okazało się, że Ecie – Pecie nie chciała drugi raz założyć tej samej sukni balowej… Po pewnym czasie nadeszła trzecia prośba. Tym razem u księżniczki grasowała straszna bestia, z którą mógł rozprawić się tylko rycerz. Niestety i tym razem było to kłamstwo…

Borys nie miał już sił na wyssane z palca problemy kapryśnej królewny i wziął wolne. Niestety znowu dostał wiadomość od dziewczyny, ale tym razem postanowił ją zignorować i zająć się realizacją własnych marzeń! A jakich? O tym koniecznie musicie przekonać się sami. Będzie plaża, morze i miłość!

Książka aż kipi od humoru, a fabuła napisana jest w formie rymowanego wiersza, przez co świetnie wpada w ucho i czyta się ją przyjemnie. Opowieść udowadnia, że warto zamienić narzekanie w docenianie i pokazuje do czego może prowadzić kłamstwo.

Bardzo polecamy!

„Sir Borys Krzepki i kapryśna królewna”

Tekst: Marc Starbuck

Ilustracje: Becka Moor

Przekład: Katarzyna Biegańska

Oprawa: twarda

Ilość stron: 32

Dla dzieci: 3+

Wydawnictwo DWUKROPEK

Znalezione obrazy dla zapytania dwukropek logo

Dodaj komentarz