„Kraina Niezwykłości” Marta Tondera – Tuzinek

Zapraszam Was dziś w świat przepięknej literatury, nie tylko dla najmłodszych!

Baśniowo – filozoficzna powieść autorstwa Marty Tondery – Tuzinek, zatytułowana „Kraina Niezwykłości” jest magiczną, wypełnioną po brzegi przemyśleniami lekturą, niosącą piękne i ważne przesłania. Uroku książce dodają malownicze, subtelne, pełne liryczności ilustracje, które przygotowała Karmen Sikorska.

Piękne wydanie w twardej oprawie, dużym formacie i na doskonałej jakości papierze sprawia, że będzie to doskonała lektura na prezent.

Myślę, że książkę warto czytać wspólnie. Według mnie skierowana jest do dzieci od około 9 lat, ale również dorośli znajdą w niej wiele cennych wartości.

koszyk

Ta wielowymiarowa baśń przeplata prawdziwe życie dwójki rówieśników, z pięknym darem wyobraźni. Dzieci czują, widzą i rozumieją dużo więcej niż nam się wydaje, dlatego autorka część opowieści przeznaczyła do wspólnych przemyśleń i rozmów na ważne i ciekawe tematy, które wielu z Was otworzą oczy. Fabuła podana jest pięknym językiem, a klimat baśni sprawia, że poczuliśmy się, jakbyśmy to my znaleźli się w jej wnętrzu!

Bruno i Maja są sąsiadami. Mieszkają w starym domu, przy parku, na najwyższym piętrze. Dziecięce pokoje dzieli tylko ściana, a na wspólnym parapecie przysiada czasami pewien tajemniczy gość, który przynosi im najpiękniejsze sny. Sidereus przybiera czasem postać czarnego ptaka, by odwiedzać dzieci, czy przelatywać obok nich niepostrzeżenie gdy są na spacerze z rodzicami i przysłuchiwać się ich rozmowom, a czasem przybiera postać przypominającą człowieka. Gwiezdny Posłaniec ma dla dzieci pewną ważną misję. To właśnie one zostały wybrańcami gwiazd, które mają uratować krainę „Prawodpodobnę” przed wielkim Potworem Nicości, który odbiera radość, nadzieję, pozbawia innych wiary, że to co robią ma sens… Brak miłości, ciepła, uśmiechu, bliskości, ciągłe zmęczenie i znużenie – to wszystko zaburza szczęście, dlatego to właśnie dzieci, które z natury obdarzone są miłością, wrażliwością i ciekawością mają wszystko by pokonać pustkę i obojętność, tak często wypełniającą serca dorosłych. Od dzieci wiele możemy się nauczyć! To w ich sercach znajduje się klucz do szczęścia, o którym gdy dorastamy tak szybko zapominamy…

To wartościowa opowieść o pokonywaniu własnych lęków, o odwadze, docenianiu, akceptacji, o byciu kochanym, o pięknych relacjach z rodzicami, o tym co najcenniejsze – wspólnym czasie i uważności.

Książka urzekła nas od pierwszej po ostatnią stronę. Polecam tę lekturę każdemu, kto ceni wyjątkowy język, kto kocha w książkach tajemniczość, kto szuka między wierszami pięknych przekazów, kto ceni powieści pisane od serca!

„Kraina Niezwykłości” jest powieścią subtelną, z dużą dozą przemyśleń, bowiem każdy człowiek inaczej odbiera życie i jego smak może być różny. Świat fantazji jest przepiękną wyprawą do wyobraźni! Nigdy nie możemy jej stracić, warto ją w sobie pielęgnować, czytając takie książki.

Polecamy z całego serca. Sięgnijcie po tę książkę i wybierzcie się do Krainy Niezwykłości.

„Kraina Niezwykłości”

Tekst: Marta Tondera – Tuzinek

Ilustracje: Karmen Sikorska

Oprawa: twarda

Ilość stron: 158

Dla dzieci: 9+

Wydawnictwo NOVAE RES

Marta Tondera

Dodaj komentarz