„Radość z nauki czytania” – Karty z ćwiczeniami dla dzieci! – Małgorzata Swędrowska

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” – to mój ulubiony cytat Wisławy Szymborskiej. Te słowa są niezwykle wymowne i prawdziwe.

Jak rozbudzić w dzieciach radość z czytania? W jaki sposób pokazać im ogrom możliwości płynących z lektury? Jak sprawić, by czytanie było piękną przygodą, do której aż chce się powracać każdego dnia? Jak trenować z dzieckiem skupienie, rozumienie czytanego tekstu i rozwijanie wyobraźni?

Mam dziś dla Was cudowne karty, które będą nieocenioną pomocą dla rodziców i nauczycieli w budowaniu prawdziwej radości płynącej z nauki czytania!

Autorką kart jest Małgorzata Swędrowska – pedagożka i edukatorka, przyjaciółka dzieci i książek, aktywnie upowszechniającą czytelnictwo. Jest twórczynią koncepcji czytania wrażeniowego, czyli odkrywania tekstu literackiego w kilku wymiarach. W 2016 r. otrzymała nominację Polskiej Sekcji IBBY do nagrody za upowszechnianie czytelnictwa w konkursie Książka Roku 2016, a w 2018 r. przyznano jej nagrodę Pegazika za propagowanie czytania wśród dzieci i dorosłych. Pani Małgorzata jest czynną nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej i wykładowcą na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Bardzo cenię książki, których autorką jest pani Małgorzata, dlatego z radością sięgnęłam także po karty, które są przygotowane w niezwykle pomysłowy i atrakcyjny sposób!

koszyk

Tylko w dniach 20 – 22 stycznia 2023 roku możecie kupić karty z rabatem!

Wystarczy TUTAJ wpisać hasło: KAROLINA15

Komplet składa się z 32 kart, wypełnionych uroczymi grafikami zaczytanych zwierzątek. Jedna z nich jest krótką instrukcją dla opiekunów. Myślę, że proponowane zabawy najlepiej sprawdzą się dla dzieci w wieku około 5 – 9 lat. Karty zostały zaprojektowane i w całości wydrukowane w Polsce, co jest kolejnym atutem.

Każde zadanie jest inne i niezwykle pomysłowe! Wszystkie przygotowano w taki sposób, aby rozwijać koncentrację, pobudzać kreatywność i uczyć dzieci dostrzegać zalety wynikające z systematycznego czytania. Pamiętajcie, że im wcześniej pokażecie swoim pociechom atrakcyjną stronę książek, tym lepiej będą rozwijać swoją wyobraźnię, spostrzegawczość, logiczne myślenie, a także szybciej opanują umiejętności niezbędne w procesie edukacji.

Podoba mi się całościowe spojrzenie na naukę czytania – od treningu skupienia, przez czytanie – dopowiadanie, kalambury, śpiewanie, tupanie, klaskanie, rymowanie, wyliczanie, a nawet gimnastykę! Nawet nie wyobrażacie sobie, jak wiele możliwości drzemie w słowach. Oprócz edukacyjnych wartości płynących z używania kart zauważyłam coś jeszcze – to przede wszystkim świetna zabawa w towarzystwie bliskich i zacieśnienie więzi rodzinnych. Nauka przez zabawę jest niezwykle efektywna i przyjemna, dlatego z całego serca polecam Wam właśnie w taki sposób zaszczepiać w dzieciach pasję do książek.

Wartościowe, pomysłowe i pięknie wydane karty sprawdzą się w domu, na świetlicy, w przedszkolu, czy w szkole. Dają ogrom możliwości i są cennym wsparciem w odkrywaniu tej najpiękniejszej zabawy na świecie, jakim jest czytanie.

Bardzo polecam!

Dodaj komentarz