Radość – Wydawnictwo Zielona Sowa

Ale radość w nas zagościła! Jak ja się cieszę, że dzięki książkom tak łatwo, przyjemnie i sprawnie można dzieciom wytłumaczyć wiele ważnych życiowych aspektów. Książki to okno na świat i wspaniała pomoc dla rodziców, dlatego pamiętajcie że niosą one nie tylko radość, ale i wartość. Jedną z tak mądrych i potrzebnych lektur jest pozycja z wydawnictwa Zielona Sowa o wymownym tytule – „Radość”.

Wspaniała opowieść o życiu, przemijaniu, sensie istnienia, miłości i cieszeniu się z drobiazgów.

 

 

Autorką książki jest Corinne Averiss, współczesna autorka czułych i wesołych książek dla dzieci, która przez większość swojego życia pracowała dla telewizji dziecięcej. Ilustracje zaś przygotowała Isabelle Follath, której „Radość” jest pierwszym picturebookiem dla dzieci. W swych pracach używa głównie tuszu, ołówka, akwareli, a także technik cyfrowych. Książkę na język polski przetłumaczyła Natalia Galuchowska.

Mała Marysia bardzo kocha swą babcię, dlatego ogromnie martwi się gdy pewnego dnia kobieta przestaje piec ciasta, a jej dom staje się zaniedbany. Z babcinej twarzy znikł nawet uśmiech… Dziewczynka postanawia znaleźć odpowiedź u mamy, bo ta sytuacja bardzo ją martwi. Gdy dowiaduje się że ze staruszki odeszła radość z życia postanawia jej poszukać. Przypomina sobie kiedy ona jest szczęśliwa i tą radość pragnie ofiarować ukochanej babci. Do swojej torby, nazwanej Łapaczem Radości postanowiła zebrać wszystkie te wspaniałe chwile, ale chichotki, łaskotki, rozbawienie, uśmiech, szczęście nie chciało dać się złapać… Bardzo prosto było je znaleźć, ale bardzo trudno złapać. Torba wciąż była pusta i gdy dziewczynka po raz kolejny odwiedziła smutną kobietę mówiąc że nie zdołała przynieść jej radości, ta powiedziała wnucze najpiękniejsze słowa jakie można w życiu usłyszeć. Od tego dnia babcia i wnuczka tryskały radością, razem i wspólnie ciesząc się z drobiazgów i z siebie nawzajem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

koszyk

Cudowna, magiczna, wzruszająca opowieść, której nie powinno zabraknąć w żadnej biblioteczce. Książka spodoba się dzieciom w wieku od około trzech lat i posłuży na długi, długi czas, bowiem warto do niej powracać w każdym dniu, w którym nadejdzie nas smutek. „Radość” przegna każdy zły i ponury dzień, bo czytając tę książkę nie sposób się nie uśmiechać. Dzięki takim lekturom pokażemy dzieciom przemijanie, sens życia, szczęście i radość z drobiazgów. Mali czytelnicy zetkną się ze starością, z brakiem sił, ale nie z bezradnością, bo na wszystko można znaleźć „lekarstwo”, wystarczy tylko chcieć. Polecam z całego serca. Ilustracje są obłędne i tak czarujące, że już najmniejsze dzieci z chęcią będą sięgać po książkę. Jest urzekająca i bardzo wartościowa. Czytajcie ją ze swoimi dziećmi, wnukami i cieszcie się każdą wspólną chwilą.

 

 

 

Logo Zielona Sowa

 

One thought on “Radość – Wydawnictwo Zielona Sowa

Dodaj komentarz