Pomelo rośnie – Wydawnictwo ZAKAMARKI

Pomelo to nie tylko soczysty cytrus z dużą dawką witamin, ale także uroczy bohater serii książek, która w Polsce ukazuje się nakładem wydawnictwa Zakamarki. Zabawny, mały, różowy słonik skradnie serca nie tylko najmłodszych.

Książka „Pomelo rośnie” autorstwa Ramony Bădescu, z ilustracjami Benjamina Chauda spodoba się czytelnikom już od 3 roku życia. To pozycja do oglądania, zaczytywania się i podejmowania z dzieckiem ważnych tematów. Bardzo duży format (23,5 x 31,5 cm), twarda oprawa i ogromna dawka ilustracji. Zdecydowanie nie jest to lektura na jeden raz!

 

 

Pewnego dnia podczas spaceru Pomelo odkrywa że dmuchawiec stał się dziwnie mały. Podobnie z truskawkami, kamykiem, kartofelkiem, a nawet mrówką… Słonik szybko przekonuje się, że to w nim zaszła ważna zmiana, bowiem urósł! Euforii nie było końca, bo ten fakt dodał bohaterowi nadzwyczajnej siły. Dzięki swej „wielkości” miał ochotę na dokonanie rzeczy niezwykłych, tylko czy teraz nie jest za duży na ten świat?

Jak powinien rosnąć? Czy wszystkie jego części ciała będą nabierać równego tempa wzrostu? A co jeśli nie urośnie z każdej strony i będzie miał jedno wielkie oko, lub jedno ogromne ucho? A może tylko trąba się powiększy? Czy na początek trzeba urosnąć w środku, żeby zacząć rosnąć na zewnątrz? A czy jego kolor zmieni barwę gdy już całkiem dorośnie? A jak już będzie starszy to będzie znaczyło że jest mądry? A jak inni? Czy każdy rośnie w tym samym tempie? O rety, a co się wydarzy gdy wzrost wymknie się spod kontroli i czy będzie musiał robić rzeczy na które wcale nie ma ochoty? Jak to będzie z tą dorosłością?

Masa pytań nasuwa się dorastającemu Pomelo, a jego filozoficzna natura dowodzi że nie ma się czego bać!

Czym jest dojrzewanie? To nie tylko wzrost ciała, ale także ważna lekcja dokonywania wyborów, zmiany upodobań, odkrywania nowych doznań i zdobywanie doświadczenia. I najważniejsze – czy kiedy rośniemy to czasami czegoś nie tracimy?

Pytań jest wiele, bo ciekawy świata słoń nie boi się ich zadawać. Nie powinny tego bać się również nasze dzieci. A jak to jest z moimi pociechami? Kiedyś usłyszałam od córki: „Mamo, ja nie chcę dorosnąć – tak jak teraz jest fajnie!”. Dzięki tej lekturze mam szansę udowodnić Michasi że na każdym etapie życia „może być fajnie!”. Ta wartościowa i potrzebna lektura pokazuje że wyruszenie w dalszą drogę życia nie jest niczym strasznym, że zmian nie należy się bać, że na każdym etapie czeka nas wielka przygoda.

 

 

 

 

 

 

 

koszyk

Ciepła, bardzo życiowa opowieść o dorastaniu i wartościach jakie niesie każdy etap życia. Ta pozycja pomoże dzieciom zrozumieć jak zmienia się otaczający je świat i jego własny stosunek do niego. Piękne, barwne, duże ilustracje zachwycają. Z pewnością sięgniemy po inne tytuły o tym bohaterze.

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania zakamarki logo

Dodaj komentarz