ABC ekonomii, czyli pierwsze kroki w świecie finansów – Wiktor Czepczyński, Żaneta Kupczyk

Świat finansów, wydatków, potrzeb, zachcianek, pożyczek i ogarniających nas z każdej strony reklam jest dla małego dziecka trudnym pojęciem. Malec w wieku przedszkolnym niewiele jeszcze rozumie, ale za to jest bardzo ciekawy otaczającego go świata i często zadaje pytania.

Aby ułatwić rodzicom wprowadzenie swojej pociechy w tę tematykę z pomocą przychodzi bardzo wartościowa książka „ABC ekonomii” autorstwa Wiktora Czepczyńskiego i Żanety Kupczyk.

Zestawy książek oraz materiałów edukacyjnych (scenariusze, karty pracy, infografiki) otrzymują przedszkola i szkoły, które zgłoszą chęć udziału w projekcie „ABC-Ekonomii”. Więcej informacji na temat projektu i książki można znaleźć na stronie www.abc-ekonomii.edu.pl oraz na fanpage ‘u na FB, gdzie zachęcamy zajrzeć: KLIK

Jest to projekt w całości bezpłatny, placówki oświatowe nie ponoszą żadnych kosztów w związku z otrzymywaniem materiałów edukacyjnych. Warto zainteresować nim przedszkola i szkoły swoich dzieci, bo inicjatywa jest niezwykle ważna i potrzebna!

Niedługo książka ma szansę trafić także do sprzedaży za symboliczną, niewielką opłatę, z której część dochodu trafi do fundacji UNICEF Polska.

 

 

Książka jest bardzo starannie wydana i warto zwrócić uwagę na jej jakość. Twarda oprawa, szyte wnętrze i grubszy, matowy papier zapewniają wspaniały odbiór. Na niespełna dwustu stronach znajdziemy także dużo barwnych, stonowanych ilustracji Pauliny Mirackiej. Pozycja ta jest niezwykle przejrzysta i zrozumiała już dla najmłodszych czytelników w wieku przedszkolnym. Mój świeżo upieczony pięciolatek słuchał ją w pełnym skupieniu, a i starsze dzieci chętnie same przeczytały od deski do deski. Czcionka jest duża, wyraźna i zachęca starszaki do samodzielnej lektury.

„ABC ekonomii” powstała z potrzeby serca. Jak wspomina sam autor – Wiktor Czepczyński – gdy był małym chłopcem bardzo interesował się tymi wszystkimi papierkami i metalowymi kółkami którymi rodzice płacili w sklepach. Później, w szkole jako uczeń przekonał się, że świat finansów, planowania budżetu i oszczędności jest niesłusznie pomijany. Po latach postanowił to zmienić i stworzyć książkę, która odpowie na wszystkie nurtujące dziecko pytania.

Zosia i Maks zabiorą Was w fascynującą przygodę do świata finansów i ekonomii, wyjaśniając wszelkie ich aspekty w przyjazny i bardzo prosty dla małych czytelników sposób. 12 rozdziałów to 12 przygód, a pod każdą z nich kryje się ważny temat. Dzieci dowiedzą się co to są pieniądze i skąd się biorą. Czym są pieniądze i cena, po co nam praca i jaki można mieć zawód. Bardzo się cieszę, że autor zwrócił tu również uwagę na pojęcie obowiązków domowych. Warto wyznaczać je dzieciom od małego i wyrabiać w pociechach dobre nawyki. Mali czytelnicy odkryją także pojęcie wolontariatu, oswoją się z trudnym często zagadnieniem biedy i przekonają czym jest reklama. Dzieci od małego będą wiedziały czym jest budżet domowy, pożyczka oraz jak i gdzie oszczędzać pieniądze.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jako mama i nałogowa czytelniczka zapewniam, że tak przystępnej, prosto napisanej, uświadamiającej książki Wasze pociechy nie miały jeszcze w rękach. W naszej biblioteczce znajduje się kilka lektur o tej tematyce, ale większość przeznaczona jest dla starszych dzieci, a edukację warto zacząć od najmłodszych lat, bo już trzylatki chłoną wiedzę jak gąbka, dlatego dobre postawy warto zasiewać w nich od początku.

Jak to jest z kolorowymi żelkami na sklepowych półkach? Czy warto ulegać okazjom i promocjom? Dlaczego czasem wyjście do kina należy odłożyć na później? Na te i masę innych, dziecięcych pytań odpowie ta lektura. Powinna znaleźć się w biblioteczce każdego malucha i dziecka w wieku wczesnoszkolnym. Polecamy!

 

Brak automatycznego tekstu alternatywnego.

https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/36475421_1044179119067412_23764462070661120_n.png?_nc_cat=109&oh=2a98bdc8ce546b4d33de0e51b5a69af7&oe=5C178547