„Piia Pierniczek się wprowadza” – Wydawnictwo WIDNOKRĄG

Lubicie doskonały humor i wartkie przygody? Szukacie w książkach ciepła, radości i nietuzinkowych perypetii? Jeśli tak, to koniecznie poznajcie pewną wesołą jedynaczkę, która wraz z rodzicami i kotem Gąbką wprowadza się do starego, ale niezwykle przytulnego domu z dużym ogrodem, mieszczącego się przy alei Topolowej.

Bardzo lubię literaturę estońską, a wydawnictwo Widnokrąg wybiera same perełki, które publikuje pod swoimi skrzydłami! W tych książkach zawsze znajdziecie mądre historie, różnorodne (czasem i trudne) tematy, emocje, różnice kulturowe, niepełnosprawność, czy przełamywanie tabu.

Właśnie za te wartości cenię książki od wydawnictwa Widnokrąg i zawsze z radością wypatruję nowości.

Książka„Piia Pierniczek się wprowadza” skradła nasze serca za swoją wyjątkową wyobraźnię i pogodę ducha. Od tej dziewczynki naprawdę wiele można się nauczyć.

To pozycja idealna do wspólnego, rodzinnego czytania, ale także świetnie sprawdzi się do samodzielnej lektury dla początkujących małych czytelników. Na niespełna stu stronach znajdziecie aż 31 rozdziałów, wypełnionych uroczymi, zabawnymi ilustracjami.

koszyk

Mieszkanie Pierniczków mieściło się na pierwszym piętrze, a górę i dół zamieszkiwali bardzo oryginalni lokatorzy… Tajemniczy sąsiad z parteru nie zostawiający po sobie śladów na śniegu i w błocie, lawirujący sprytnie między kroplami deszczu to dopiero początek! Najlepszy na świecie wujek Rasmus, o którego tak pieczołowicie troszczyła się Piia też wzbudzi w Was ciepłe emocje. Jesteście ciekawi czym zajmie się Piia z tatą kiedy zmęczona mama będzie miała wychodne? A może jesteście ciekawi jak to jest mieć za zwierzątko mola ubraniowego?

Brzmi intrygująco i ciekawie? Pewnie, że tak! Od tej książki naprawdę trudno się oderwać. Każda historia to oddzielna przygoda. Czeka na Was dużo humoru, pewna zagadka i bardzo radosna kilkulatka! Jestem pewna, że przyjaźń z Piią będzie niezapomniana.

Bardzo polecamy!

„Piia Pierniczek się wprowadza”

Tekst: Kairi Look

Przekład: Marta Perlikiewicz

Ilustracje: Ulla Saar

Oprawa: twarda

Ilość stron: 96

Dla dzieci: 6+

Wydawnictwo WIDNOKRĄG

ISBN: 9788396796011

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.