Opowieści z Sudeckiej Puszczy. Jesień – Wydawnictwo MOC MEDIA

Powoli zbliża się jesień, więc czas naszykować ciepłe kocyki i piękne książki, by długie wieczory móc spędzać w dobrym nastroju. Dziś chciałam pokazać Wam urokliwą, pełną wartości i leśnych przygód powieść Marcina Pajdaka. Autor osobiście wykonał także ilustracje!

„Opowieści z Sudeckiej Puszczy. Jesień” to pierwsza z czterech opowieści, która ukazała się nakładem wydawnictwa Moc Media. Każdy tom z serii będzie rozgrywał się w innej porze roku, dzięki czemu możemy podjąć z młodymi czytelnikami rozmowy na temat zmian w przyrodzie, poznając jednocześnie wyjątkowych bohaterów, przekazujących dzieciom piękne wartości! Z przyjemnością objęłam tę baśń patronatem i serdecznie zachęcam Was do jej lektury.

koszyk

Jeszcze dwieście lat temu obszar Sudetów porastała Puszcza Sudecka, a dziś szczątki owej puszczy zachowały się jeszcze w kilku rezerwatach przyrody utworzonych na obszarze tytułowej puszczy. Dzięki tej książce możemy przenieść się do słowiańsko – germańskiej krainy i poczuć życie, które toczyło się w tych właśnie lasach!

Książka podzielona jest na siedem rozdziałów, w których poznacie zwierzęcych bohaterów. Na prośbę burmistrza Dzika do puszczy przybywa Borsuk. Ma on pomóc mieszkańcom, którzy cierpią na brak wody. Borsuki są doskonałymi budowniczymi, a nasz bohater przybył z odpowiednim sprzętem, ale.. wcale nie zabrał się do pracy, tylko obmyślił pewien plan! Nie zdradzę Wam finału tej opowieści, bo tę historię musicie poznać sami.

Napiszę tylko, że poczujcie się, jakbyście to Wy podążali głogowym zagajnikiem, pełnym czerwonych owoców, pięknych brzóz, dorodnych buków. Ta książka aż kipi od przyrody, daje wytchnienie i wyciszenie. W całej historii ważne jest jednak coś jeszcze – wartości, które wypływają z tego wspólnego bycia w społeczności. Urzekła mnie moc przyjaźni potrzeba pomocy innym. Autor wplótł tu również liczne ciekawostki ze świata zwierząt i roślin, dlatego ta lektura ma wielowymiarowy przekaz i każdy – czy to najmłodszy czytelnik, czy już ten dojrzały – znajdą tu coś dla siebie! Nawet miłośnicy żołędziowych żołnierzyków będą zachwyceni.

Baśń skradła nasze serca i jestem pewna, że poruszy także i Was! Po tej lekturze warto wybrać się na długi, leśny spacer i poczuć choć odrobinę tego wyjątkowego klimatu magii, który oferuje nam Marcin Pajdak. Bardzo polecamy tę książkę i z wytęsknieniem czekamy na dalsze losy bohaterów.

„Opowieści z Sudeckiej Puszczy”

Tekst i ilustracje: Marcin Pajdak

Oprawa: miękka

Ilość stron: 136

Dla dzieci: 5+

Wydawnictwo: MOC MEDIA

Moc Media Books

Dodaj komentarz