Frania w amfiteatrze – Narodowe Centrum Polskiej Piosenki

Macie ochotę wybrać się do amfiteatru? A może Wasze dzieci jeszcze nigdy nie miały okazji odwiedzić tego niezwykłego miejsca?

Dziś zapraszam Was serdecznie do najsłynniejszego amfiteatru w Polsce!

Kultura i sztuka to ważne aspekty w rozwoju, zwłaszcza najmłodszych. By pokazać dzieciom jak piękna jest muzyka i jak wiele może wnieść do życia, warto uwrażliwiać je na tę dziedzinę sztuki.

Dzięki książce „Frania w amfiteatrze” mali czytelnicy będą mogli zajrzeć za kulisy Narodowego Centrum Polskiej Piosenki, a do tego stać się detektywami, bowiem czekać na nie będzie pewna zagadka do rozwiązania. A jak dobrze wiecie, dzieci uwielbiają śledztwa!

koszyk

Niespełna pięcioletnia Frania nie ma od rana dobrego humoru. Tata postanowił zabrać ją do swojej pracy, która wydaje się dziewczynce nudna… Cóż ciekawego może robić realizator światła w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki?

Nastrój Frani bardzo się ożywia, gdy słyszy w radiu wiadomość o zaginionym zwierzaku z opolskiego zoo. Wszyscy w mieście go szukają, więc i ona postanawia włączyć się w akcję! Być może malec skrył się właśnie w amfiteatrze?

Zaczynając od portierni, mijając korytarze, garderoby i kulisy sceny dziewczynka podąża z ciekawością, ściskając w rękach swojego pluszowego zająca, najlepszego przyjaciela. Poznaje wszystkie zakamarki, przekonuje się jak wiele pracy wymaga przygotowanie koncertu i jak wiele osób angażuje się w takie przedsięwzięcie. Bacznie obserwuje panów z produkcji, jest świadkiem próby orkiestry, poznaje samego reżysera, odwiedza charakteryzatornię, a później zdaje sobie sprawę, że szukając zaginionego zwierzęcia gubi własnego, ukochanego pluszaka!

Och, emocji w tej historii nie zabraknie! Pod pryzmatem poszukiwań poznacie z Franią amfiteatr w Opolu od każdej strony i będzie świadkami wspaniałego, wytwornego koncertu, który porwie wszystkich do tańca. A jaki będzie finał? Czy zaginiony z zoo zwierzak odnajdzie się? A Pan Zając? Czy dziewczynka odzyska przyjaciela? O tym wszystkim musicie przekonać się sami, a ja serdecznie Was do tej przygody zapraszam.

Książka w przyjazny, ciekawy, oryginalny i bardzo nietuzinkowy sposób pokaże dzieciom czym jest amfiteatr i jak wielką rolę pełni. Historia udowodni także, jak wielką moc ma muzyka i być może skłoni Was do odwiedzenia najsłynniejszego amfiteatru w Polsce, który od roku 2011 świeci nowym blaskiem! Jestem pewna, że każdy miłośnik muzyki znajdzie w nim coś dla siebie. Czekają na Was koncerty, warsztaty, a nawet leżaki na tarasie. To miejsce jest naprawdę czarujące i wyjątkowe, warte odwiedzenia. Niech książka zasieje w Was chęć poznania go bliżej!

Książka jest bogato ilustrowana, wydana na doskonałej jakości, grubszym papierze i spodoba się dzieciom w wieku przedszkolnym. Bardzo polecamy!

„Frania w amfiteatrze”

Tekst: Magdalena Schatt-Skotak

Ilustracje: Marek Szymczak

Oprawa: twarda

Ilość stron: 36

Dla dzieci: 4+

Narodowe Centrum Polskiej Piosenki

NCPP

Dodaj komentarz