„Opowieści biznesowe” – Wydawnictwo EXPERTIA

Czy rozmawiacie z dziećmi na temat pieniędzy? Czy uświadamiacie je jak działają kredyty i na co trzeba uważać podpisując je? A może nigdy nie podejmowaliście tematu budowania rezerwy? Może pragniecie uświadamiać dzieci w jaki sposób mądrze i roztropnie zarządzać pieniędzmi?

Beata Perzanowska przygotowała bardzo ciekawą, wartościową i mądrą lekturę, która w przystępny sposób porusza kwestie pieniędzy. „Opowieści biznesowe” od wydawnictwa Expertia to zbiór siedmiu baśni, opartych na klasycznych, dobrze znanych dzieciom historiach, jak np. Jaś i Małgosia, Dziewczynka z zapałkami, O rybaku i złotej rybce, czy o Roszpunce. Taka forma jest niebanalnym spojrzeniem na klasykę, a co ciekawe – daje mnóstwo powodów do rozmów z dziećmi. Pod koniec każdej historii znajdziecie bowiem zestawy pytań i zadań do danej bajki, dzięki czemu dzieci jeszcze lepiej przyswoją wiedzę zawartą na kartach książki.

koszyk

Każda baśń porusza aspekt pieniędzy i każda jest swego rodzaju zalążkiem do dyskusji o jego wartości, poszanowaniu i mądrym dysponowaniu. Dzieci przekonają się jak może skończyć się nieuważne podpisanie umowy kredytowej, jak ważna jest wiedza finansowa i w jaki sposób ją zdobywać. Bardzo ujął mnie temat stosunków do ludzi biednych i bogatych. Często zbyt pochopnie i niesprawiedliwie osądzamy i traktujemy takich ludzi, nie wiedząc jaka historia się za nimi kryje. W książce znajdziecie także cenną lekcję poszanowania pieniądza, skromności i rozsądku, udowadniającą jak ważna jest umiejętność mądrego zarządzania budżetem. Pięknie wybrzmiała tu również wartość czytania książek i ciągłego dokształcania się, by żyć świadomie, na własnych zasadach, z szacunkiem do własnej pracy i równowagi w odpoczynku. To bardzo wspierająca lektura, niesie wiele cennych przekazów, jak np. to, że w sukcesie nie ma drogi na skróty, a zasada małych kroczków jest świetną ścieżką do spełniania marzeń i celów. Autorka udowadnia jak złym fundamentem jest budowanie na kłamstwie, a jak cennym wsparciem jest rodzinne ciepło oparte na szczerości i bezpieczeństwie.

Gwarantuję, że ta lektura będzie cenna nie tylko dla najmłodszych!

Bardzo polecam, szczególnie do wspólnego, rodzinnego czytania.

„Opowieści biznesowe”

Tekst: Beata Perzanowska

Ilustracje: Dariusz Wanat

Oprawa: twarda

Ilość stron: 176

Dla dzieci: 6+

ISBN: 978-83-67098-33-5

Wydawnictwo EXPERTIA