Obrazy matematyki – Wydawnictwo ADAMADA

Matematyka i sztuka – czy mogą mieć ze sobą coś wspólnego? Mają i to nawet bardzo dużo wspólnego. Wydawnictwo Adamada przygotowało fascynującą książkę, która udowadnia co łączy te dwie dziedziny.

Wybierzcie się w podróż po dziełach sztuki szukając w nich odbić matematycznych praw, reguł, obiektów. Po lekturze tej książki zupełnie inaczej będzie patrzyć na obrazy.

koszyk

Książka jest świetnie wydana. Ma twardą oprawę i grubszy, matowy papier. Na każdej stronie znajdziecie obraz, który po bliższemu przyjrzeniu się otworzy przed Wami zupełnie inne oblicze. Uważne analizowanie pokaże z jak wielu linii i kształtów składa się dane dzieło. Przekonacie się, że niemal wszystko można narysować za pomocą figur! Zobaczycie na czym polega perspektywa, różny kąt widzenia, zjawisko symetrii, czy regularnych powtórzeń. Będzie także spojrzenie na czas i rozróżnienie przeszłości, teraźniejszości i przyszłości.

„Kto nie zna matematyki, nie zrozumie praw rządzących sztuką” – tak mawiał renesansowy architekt i matematyk, Leon Battista Alberti.

Dzięki tej książce zobaczycie, że matematyka nie zamyka się jedynie w liczbach i obliczeniach. Poszukiwanie jej w nieoczywistych miejscach jest wspaniałym bodźcem rozwojowym dla dzieci.

Pod koniec książki znajdziecie pomysły na wspólne zabawy! Będziecie mogli stworzyć własne dzieła sztuki z obiektów matematycznych. Bardzo, bardzo Wam polecam lekturę tej książki. To bardzo inspirująca pozycja dla całej rodziny!

„Obrazy matematyki. Z wizytą w muzeum sztuki”

Tekst: Majungmul

Ilustracje: KIM Yun Ju

Przekład: Łukasz Janik

Oprawa: twarda

Ilość stron: 36

Dla dzieci: 6+

Wydawnictwo ADAMADA

Witamy w naszym sklepie

One thought on “Obrazy matematyki – Wydawnictwo ADAMADA

Dodaj komentarz