Dlaczego nosimy maseczki? – Wydawnictwo HarperCollins

Ostatnie miesiące są dla nas bardzo trudne. Żyjemy w pandemii, ograniczamy kontakty, dzieci uczą się zdalnie, wielu z nas także zdalnie pracuje, boimy się o bliskich i nosimy maseczki. Jak to wszystko mają zrozumieć małe dzieci? Jak z nimi o tym rozmawiać? Dzięki książkom jest troszkę łatwiej, dlatego dziś chciałam pokazać Wam jedną z ciekawszych pozycji, które pomogą dzieciom zrozumieć czym jest wirus i jak się z nim zmagać.

koszyk

Znana włoska badaczka, Ilaria Capua przygotowała pełną fantazji opowieść o dziewczynce, która dzięki wyobraźni zaprzyjaźnia się z maleńkim wirusem. Dzięki tak przystępnej formie i ciekawemu wydaniu książki, z licznymi okienkami i wieloma ilustracjami dzieci bez strachu oswoją temat, zrozumieją zagrożenie i nauczą się je rozpoznawać.

Z książki najmłodsi dowiedzą się, że wirusy istnieją od zawsze i wcześniejsze pokolenia również się z nimi zmagały. Autorka opowiada o sposobach na ich rozprzestrzenianie się, o tym gdzie można się zarazić i że to nie złośliwość wirusa – on po prostu taki jest. Dziewczynka zrozumie dlaczego nosimy maseczki, po co dezynfekujemy dłonie i czemu najstarsi są najbardziej narażeni na chorobę. Ponadto znajdziecie ważne zasady przestrzegania higieny. Te cztery punkty w dużej mierze pomogą ochronić siebie i innych przed chorobami.

Bardzo przystępnie i ciekawie przygotowana książka. Nie straszy, nie wywołuje obaw, ale wyjaśnia i w prosty sposób tłumaczy o zagrożeniach wirusami, szczególnie tym jednym, który wywołuje Covid-19. Okładka ma przesuwany element maseczki, a wewnątrz znajdziecie aż 27 okienek z licznymi ciekawostkami. Polecam maluchom i przedszkolakom. Książka jest w całości kartonowa, w dużym formacie i z zaokrąglonymi rogami.

Dodaj komentarz