O niezwykłym chłopcu, który pożerał książki – Wydawnictwo FORMAT

Obowiązkowa lektura dla wszystkich miłośników książek! Wspaniała historia o tym, jak wielką wartością jest czytanie książek.

Pozycja „O niezwykłym chłopcu, który pożerał książki” autorstwa Olivera Jeffers’a od wydawnictwa Format skierowana jest do dzieci od około trzeciego roku życia.  To nie pierwsza lektura tego autora którą serdecznie Wam polecam. Jeffers ma niebywały sposób ukazywania wartości. Jego książki są nietuzinkowe, piękne graficznie, dające do myślenia. To prawdziwe perełki, których warto zasmakować.

 

 

Tytułowy bohater uwielbia książki, pochłania je wprost nałogowo, tylko troszkę nietypowo, bo Henio je… zjada! Zaczął od jednego słowa, a dziś potrafi spożyć naraz całkiem duży stosik. Nie ma znaczenia gatunek, bo chłopiec wcina słowniki, encyklopedie, opowiadania, podręczniki, księgi dowcipów. Wszystko to powoduje że Henio robi się mądrzejszy! Potrafi rozwiązywać krzyżówki taty, w szkole wiedzie prym, wygrywa teleturniej i liczy że będzie najmądrzejszym człowiekiem na świecie. Do czasu, bowiem pewnego dnia chłopiec zauważył że pożarł za dużo książek i zachorował. W głowie wszystko zaczęło mu się mieszać, przestał się odzywać, doradzano mu by przestał zjadać książki i tak zrobił. Po pewnym czasie Henio znowu sięgnął po książkę, ale nie w celu konsumpcji, zaczął ją po prostu… CZYTAĆ! Odkrył że czytanie jest jego wielką pasją i zrozumiał że nadal ma szansę stać się najmądrzejszym człowiekiem świata.

 

 

 

 

 

 

koszyk

 

Choć książka nie nadaje się do spożycia, to gwarantuję że połkniecie ją z dziećmi na raz! Jest „przepyszna”, zabawna, z uroczym nadgryzionym rogiem i wartościowym przekazem. Dzięki niej najmłodsi zrozumieją jak wielka moc tkwi w literaturze i jak wspaniałą przygodę dają książki. Myślę że warto obdarować ją także tych, którzy nie odkryli jeszcze czytelniczej pasji. Być może dzięki Heniowi sięgną oni po niejedną książkę i chętnie zaczną je konsumować. Kto czyta żyje podwójnie! Polecamy.

 

 

 

 

 

 

 

 

One thought on “O niezwykłym chłopcu, który pożerał książki – Wydawnictwo FORMAT

Dodaj komentarz