8 + 2 i wycieczka rowerowa do Danii – wydawnictwo DWIE SIOSTRY

Niedawno wróciliśmy z wycieczki do Danii i z ogromną przyjemnością sięgnęliśmy po książkę, której akcja rozgrywa się w tymże właśnie państwie. “8+2 i wycieczka rowerowa do Danii” to szósty tom przygód rodziny wielodzietnej, którą pokochały dzieci na całym świecie! Cała seria liczy siedem tomów. Autorką książek jest Anne-Cath. Vestly żyjąca w latach 1920-2008. Ta wybitna norweska pisarka była wielokrotnie nagradzana i doceniania za swoją twórczość dla dzieci.  W latach 70 seria doczekała się norweskiej wersji telewizyjnej i kinowej, a w 2013 roku adaptacji filmowej.

Książka ukazała się w Polsce nakładem wydawnictwa Dwie Siostry. Ilustracje przygotowała Marianna Oklejak, zaś doskonałego przekładu na język polski dokonała Milena Skoczko. Pozycja ta spodoba się dzieciom w wieku od około 5 lat.

 

W serii ukazały się dotąd następujące części:

8 + 2 i ciężarówka

8 + 2 i domek w lesie

8 + 2 i pierwsze święta

8 + 2 i Anton z Ameryki

8 + 2 i Promenada Babci

 

 

Choć to już szósty tom, to bez obaw – każda część jest odrębna i można czytać ją w dowolnej kolejności, nie znając poprzednich historii. Polecam jednak sięgnąć po wszystkie, bo każda jest zabawna i pełna przygód. Czyta się je jednym tchem, a liczne ilustracje umilają lekturę.

Tym razem akcja rozgrywa się podczas wakacji. Mads zamarzył o rowerowej wycieczce, którą reszta rodzeństwa poparła z równie ogromną fascynacją. Nawet mama rozmarzyła się na myśl o takiej wyprawie, tylko babcia była do niej bardzo sceptycznie nastawiona. Nie potrafiła jeździć na rowerze i nie miała ochoty teraz zabierać się za naukę. Tata jednak nie poddał się. Bardzo pragnął, by wszyscy razem wyruszyli ku przygodom, więc skonstruował coś niezwykłego dla seniorki rodu i dwójki najmłodszych dzieci. Pełną ekipą rodzina ruszyła na wyprawę!

Tata szczegółowo opracował plan wycieczki, włączając w niego prom. Okazało się że czeka dużo pedałowania i  nocleg pod gołym niebem. Będą nowe znajomości w młodzieżowym schronisku, do którego babcia nie była z początku pozytywnie nastawiona, nie zabraknie emocjonującej walki z czasem i wielkiego trudu uwieńczonego ogromną satysfakcją.

 

 

 

 

 

 

 

 

Cudowna, ciepła, zabawna lektura dla całej rodziny! Uwielbiam książki które czytam na głos i przy których doskonale bawi się przedszkolak, jak i nastolatka. To jest właśnie jedna z nich. Towarzyszyła nam przy popołudniowym relaksie w ogrodzie i wszystkie moje dzieci były w niej zasłuchane. Wspólnie śmialiśmy się i wspólnie fascynowaliśmy się z pomysłów rodziny, która w jedenaście osób wybrała się na wycieczkę rowerową do Danii. Jak im się to udało? Co spotkało ich na trasie? Czym jechała babcia z dwójką maluchów? Koniecznie sięgnijcie po te emocjonujące perypetie. My z pewnością uzupełnimy biblioteczkę o pozostałe tytuły, bo przygody Maren, Martina, Marty, Madsa, Mony, Milly, Miny, Mortena oraz ich rodziców i babci bardzo nam się spodobały. Ba! Nawet zainspirowały nas do własnej, rodzinnej, rowerowej wycieczki!  Polecamy.

 

 

koszyk

Znalezione obrazy dla zapytania dwie siostry logo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *