8 + 2 i wycieczka rowerowa do Danii – wydawnictwo DWIE SIOSTRY

Niedawno wróciliśmy z wycieczki do Danii i z ogromną przyjemnością sięgnęliśmy po książkę, której akcja rozgrywa się w tymże właśnie państwie. „8+2 i wycieczka rowerowa do Danii” to szósty tom przygód rodziny wielodzietnej, którą pokochały dzieci na całym świecie! Cała seria liczy siedem tomów. Autorką książek jest Anne-Cath. Vestly żyjąca w latach 1920-2008. Ta wybitna norweska pisarka była wielokrotnie nagradzana i doceniania za swoją twórczość dla dzieci.  W latach 70 seria doczekała się norweskiej wersji telewizyjnej i kinowej, a w 2013 roku adaptacji filmowej.

Książka ukazała się w Polsce nakładem wydawnictwa Dwie Siostry. Ilustracje przygotowała Marianna Oklejak, zaś doskonałego przekładu na język polski dokonała Milena Skoczko. Pozycja ta spodoba się dzieciom w wieku od około 5 lat.

 

W serii ukazały się dotąd następujące części:

8 + 2 i ciężarówka

8 + 2 i domek w lesie

8 + 2 i pierwsze święta

8 + 2 i Anton z Ameryki

8 + 2 i Promenada Babci

 

 

Choć to już szósty tom, to bez obaw – każda część jest odrębna i można czytać ją w dowolnej kolejności, nie znając poprzednich historii. Polecam jednak sięgnąć po wszystkie, bo każda jest zabawna i pełna przygód. Czyta się je jednym tchem, a liczne ilustracje umilają lekturę.

Tym razem akcja rozgrywa się podczas wakacji. Mads zamarzył o rowerowej wycieczce, którą reszta rodzeństwa poparła z równie ogromną fascynacją. Nawet mama rozmarzyła się na myśl o takiej wyprawie, tylko babcia była do niej bardzo sceptycznie nastawiona. Nie potrafiła jeździć na rowerze i nie miała ochoty teraz zabierać się za naukę. Tata jednak nie poddał się. Bardzo pragnął, by wszyscy razem wyruszyli ku przygodom, więc skonstruował coś niezwykłego dla seniorki rodu i dwójki najmłodszych dzieci. Pełną ekipą rodzina ruszyła na wyprawę!

Tata szczegółowo opracował plan wycieczki, włączając w niego prom. Okazało się że czeka dużo pedałowania i  nocleg pod gołym niebem. Będą nowe znajomości w młodzieżowym schronisku, do którego babcia nie była z początku pozytywnie nastawiona, nie zabraknie emocjonującej walki z czasem i wielkiego trudu uwieńczonego ogromną satysfakcją.

 

 

 

 

 

 

 

 

Cudowna, ciepła, zabawna lektura dla całej rodziny! Uwielbiam książki które czytam na głos i przy których doskonale bawi się przedszkolak, jak i nastolatka. To jest właśnie jedna z nich. Towarzyszyła nam przy popołudniowym relaksie w ogrodzie i wszystkie moje dzieci były w niej zasłuchane. Wspólnie śmialiśmy się i wspólnie fascynowaliśmy się z pomysłów rodziny, która w jedenaście osób wybrała się na wycieczkę rowerową do Danii. Jak im się to udało? Co spotkało ich na trasie? Czym jechała babcia z dwójką maluchów? Koniecznie sięgnijcie po te emocjonujące perypetie. My z pewnością uzupełnimy biblioteczkę o pozostałe tytuły, bo przygody Maren, Martina, Marty, Madsa, Mony, Milly, Miny, Mortena oraz ich rodziców i babci bardzo nam się spodobały. Ba! Nawet zainspirowały nas do własnej, rodzinnej, rowerowej wycieczki!  Polecamy.

 

 

koszyk

Znalezione obrazy dla zapytania dwie siostry logo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.