„O księciu Gotfrydzie rycerzu gwiazdy wigilijnej” – niezwykłe baśniowe słuchowisko z piosenkami!

Baśń „O księciu Gotfrydzie rycerzu gwiazdy wigilijnej” jest moim pięknym wspomnieniem z dzieciństwa! Czytałam tę książkę wiele razy, a teraz postanowiłam zapoznać z nią swoje dzieci. Wydawnictwo Aleksandria zrobiło coś niezwykłego i przygotowało cudowne, pełne dźwięków i emocji słuchowisko z piosenkami.

Przedwojenna baśń Haliny Górskiej w ogóle się nie zestarzała, a audiobook jest mistrzostwem – dopracowano go w każdym calu!

koszyk

Ta fantastyczna baśń pełna stworów, wróżek, wilkołaków i czarodziei napisana została pięknym, lirycznym językiem, a historia jest ponadczasowa. Mądry i szlachetny młodzieniec Gotfryd zostaje pozbawiony tronu przez chciwość i pychę jednego z członków rodziny. Na domiar złego zostaje uwięziony w wieży, pośród morskich fal! Dzięki pomocy ptaków ucieka z wieży i tak rozpoczynają się jego przygody, pełne magicznych postaci i emocjonujących wydarzeń.

Historia jest cudowna, ale to właśnie słuchowisko dodaje jej niezwykłych wrażeń. Wystarczy zamknąć oczy i wsłuchać się w te wszystkie odgłosy: grzmoty, błyskawice, walące się drzewa, deszcz, śpiew ptaków, a nawet błysk gwiazdy – dodają one niesamowitego odbioru baśni.

Wielkie ukłony należą się pani Gabrieli Mościckiej za pomysł i produkcję. Każdy rozdział jest dopracowany w najdrobniejszym szczególe – poczujecie się jakbyście sami byli w tej opowieści!

Narratorem jest Jan Peszek, w rolę Gotfryda wcielił się Józef Pawłowski, a głosy bohaterek użyczyła Gabriela Mościcka. Teksty piosenek przygotował Marcin Żytomirski. Historie przeplatane są wspaniałą muzyką, dlatego to prawdziwa uczta dla duszy!

Choć słuchowisko skierowane jest do dzieci, to gwarantuję Wam, że zachwyci także dorosłych. Audiobook umilał nam podwieczorki i słuchaliśmy go całą rodziną. Wrażenia były obłędne i z pewnością często będziemy do niego wracać. Czas nagrania to aż 4 godziny i 56 minut, więc przygotujcie się na wspaniałą przygodę.

Choć moja książka z dzieciństwa gdzieś przepadła, to włączając ten audiobook poczułam się znów dzieckiem i z wielką radością malowałam przed oczami obrazy z dawnych lat. Dziękuję twórcom za ogrom pracy, bo dzięki nim wróciły piękne wspomnienia, a moje dzieci mogły odkryć tę wyjątkową opowieść.

Bardzo polecam!

Aleksandria audiobooks

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.