Zagadka purpurowej orchidei – Wydawnictwo WILGA

Bardzo lubimy książki pani Agnieszki Stelmaszyk. Serię o Mazurskich, czy Kroniki Archeo pochłonęliśmy całą rodziną, dlatego ucieszyliśmy się ogromnie na wieść o nowej serii tej autorki.

Tym razem to zupełnie coś nowego! Kryminalno – detektywistyczna seria, skierowana jest do dzieci w wieku 9-12 lat, ale i dorosłym przyniesie wiele satysfakcji. My przeczytaliśmy ją wspólnie i zaintrygowała wszystkich, nawet mojego najmłodszego syna Stasia, który dopiero za kilka miesięcy skończy 8 lat. Słuchał z fascynacją o tajemniczych zaginięciach i próbował rozwikłać z rodzeństwem zagadkę, która naprawdę okazała się intrygująca.

koszyk

Seria nosi nazwę Klub Przyrodnika i uzupełniona jest o ciekawostki ze świata roślin i zwierząt, co dodatkowo bardzo uatrakcyjnia lekturę.

Taki właśnie klub założyła jedna z rodzin, by oderwać dzieci i rodziców od smartfonów i komputerów, kierując ich uwagę na piękno przyrody. Z początku uczestników było kilku, ale z czasem inicjatywa się rozrosła i zrzeszała całe rodziny, które spotykały się, organizowały wycieczki, pikniki i wyprawy połączone z poznawaniem przyrody. Wspaniały pomysł, który może i Was zainspiruje do takich działań? Wydawano także Biuletyn Przyrodniczy, który zawierał ciekawe i przydatne porady oraz informacje o faunie i florze.

Do klubu należy także czwórka przyjaciół: Natalia, Zuzanna, Tomek i Dominik. Poznajemy ich w chwili, gdy w tajemniczych okolicznościach znika ich sąsiad… Na domiar złego ktoś zdemolował jego szklarnię. Nastolatkowie postanawiają na własną rękę rozwikłać tę tajemnicę, ale wkrótce dowiadują się, że zaginęli także inni ludzie. Pani Alicja, która z mężem spieszyła się na konferencję w sprawie szczytu klimatycznego znika w windzie, a mama Daisy przepada w oranżerii, gdzie pracowała… Ludzie z różnych stron świata znikają jak kamień w wodę, choć wszystkich łączy jedno – purpurowa orchidea!

Cóż mogę napisać? Chyba najlepszą rekomendacją będą słowa mojego syna Januszka: „Mamo, ja to tak przeżywam, jakby to działo się naprawdę!”. Do tego powiem Wam, że przeczytaliśmy ją jednym tchem, w dwa dni podczas pierwszych ciepłych dni w ogrodzie.

Nie będziecie się nudzić! Dzieje się tu dużo, a każda przygoda owiana jest tajemnicą. Nie zabrakło dreszczyku emocji, chwilami naprawdę było niebezpiecznie, do tego fabułę uatrakcyjniają osobiste przeżycia bohaterów, ich relacje i wyjątkowe charaktery.

Seria zapowiada się ciekawie i dzieci już dopytują o kolejne tytuły. Jeszcze w tym toku pojawi się drugi tom!

Tak jak pisałam wcześniej to nie tylko kryminał, ale i ciekawa lektura przyrodnicza. Dowiecie się jak zostać ogrodnikiem i dlaczego warto zakładać łąki kwietne, poznacie sierpówkę, życie jeży, biedronek, czy złotooków. Znajdziecie tu nawet przepis na pyszny deser truskawkowy z bezami, czy pomysł na zbudowanie hotelu dla owadów.

Więcej Wam nie zdradzę! Polecamy z całego serca tę powieść. Śmiało mogę napisać, że to jedna z najlepszych przygodowych książek dla młodzieży, jaką przeczytaliśmy w ostatnim czasie. Zdecydowanie warto po nią sięgnąć.

„Klub Przyrodnika. Zagadka purpurowej orchidei. Tom 1”

Tekst: Agnieszka Stelmaszyk

Ilustracje: Magdalena Babińska

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Ilość stron: 288

Dla dzieci: 9-12 lat

Wydawnictwo WILGA

Wydawnictwo Wilga - Home | Facebook

Dodaj komentarz