„Notros” Małgorzata Urszula Laska – PATRONAT BLOGA

Zapraszam Was dziś do niezwykle przejmującej i pięknej lektury, którą z przyjemnością nasz blog objął patronatem.„Notros” to już kolejna pozycja z Wydawnictwa Białe Pióro, którą warto poznać. Małgorzata Urszula Laska stworzyła ciepłą opowieść, która z pewnością zainteresuje czytelników w wieku 5-9 lat. Duża, wyraźna czcionka zachęca do samodzielnego czytania, zaś dodatkową atrakcją są czarno-białe ilustracje, które można pokolorować, gdyż jest to książka z serii „Czytaj i koloruj”. 129 stron historii uroczego golden retrievera czeka na odkrycie!

 

 

Jest upalne lato. W samochodzie zaparkowanym pod centrum handlowym znajduje się On – Notros – główny bohater historii, zamknięty przez swoją panią w rozgrzanym pojeździe. Wysoka temperatura i suche powietrze z pewnością stały się przykrym doznaniem, choć na nudę psiak nie mógł narzekać, gdyż jego oczom ukazał się dziwny zwierz. Ni to kot, ni pies, za to zwinny i z bystrymi oczami. Jak przystało na prawdziwą bajkę – wszystkie zwierzęta ukazane są tu metaforycznie – mówią ludzkim głosem, a ich dialogi są oczywiście komiczne. Bandyta w masce, jak mówi o nowym znajomym Notros to buszujący w śmietniku szop, szukający smacznych kąsków i zachęcający do tego samego psa. Wycieńczony gorącem psiak przeskakuje na przednie siedzenie pasażera i odkrywa że drzwi są … otwarte! Jego właścicielka z pośpiechu zapomniała ich zamknąć, a dzięki temu zwierzak nie udusi się wewnątrz. Dobrze wychowany, rodowodowy, zdobywający trofea Notros ma ogromne obawy czy wolno mu opuścić pojazd, jednak chowa psią dumę i wyskakuje! Oddycha głęboko, zaczerpując świeże powietrze i od tej chwili rozpoczyna się jego wielka przygoda. Rzuca się w pościg za futrzanym „kolegą”, dociera do lasu w którym spotyka zająca, jednak i temu udaje się zbiec, a w końcu trafia na rozszalałą burzę. Strach, huk, ulewa, błyskawice, przerażenie – to wszystko miesza się w głowie przerażonego zwierzęcia, które bardzo tęskni za ciepłem swojej właścicielki i bezpiecznym domem.

Jakie emocje będą towarzyszyły wędrówkom golden retrievera i jakie tajemnicze zwierzęta objęte w Polsce ścisłą ochroną spotka na swojej drodze? Psotny szop także odegra tu dużą rolę i nie martwcie się, da mocno popalić zwierzęcej ekipie. Aha i najważniejsze! – gdzie zamieszka Notros? Przeczytajcie sami – piękna historia.

 

 

 

 

 

 

 

Polecamy serdecznie! Pełna napięcia opowieść, której wzruszające zakończenie na długo pozostanie w naszych sercach. Autorka porusza tu wiele aspektów codziennego, ludzkiego życia ukazanego w formie zwierzęcych perypetii. Dzięki tej książce możemy podjąć z małymi czytelnikami wiele rozmów na tematy przyjaźni, opieki na zwierzęciem, zachowania się w trudnych sytuacjach, wrażliwości na innych. Wartościowa powieść, z cudnym przesłaniem i przepiękną okładką zilustrowaną przez Martę Kowalską.

 

Tę i wiele innych ciekawych książek możecie znaleźć tutaj:

 

dzeki-logo

Dodaj komentarz