„Niechciejkowo” – Monika Kołodziej

Bardzo cenię książki, w których można znaleźć wartości, cenne życiowe mądrości i przesłania. Takie, w których między wierszami można wyczytać coś więcej, o czym później można długo rozmawiać z dziećmi. Książki są wspaniałym drogowskazem, dzięki którym możemy zobaczyć więcej!

„Niechciejkowo” to bardzo niepozorna lektura, niosąca w sobie ogromną dawkę mądrości! Autorka, Monika Kołodziej zaprasza młodych czytelników na wzruszającą przygodę, w której akcja i emocje przeplatają się wspaniale z wyobraźnią.

koszyk

Tytułowe Niechciejkowo to bardzo kolorowa kraina. Wśród zakręconych drzew i kwiatków o różnych płatkach żyją istoty i rzeczy porzucone przez ludzi… Pewnego dnia w to wyjątkowe miejsca trafił pluszowy miś w kratkę. Nie pamiętał jak się tu znalazł i nie potrafił wyobrazić sobie, że jego ukochana Zosia mogła go oddać, wyrzucić, pozbyć się od tak, bez pożegnania. Zawsze był obok niej, dziewczynka wszędzie go ze sobą zabierała. Czuł się dobrze, bezpiecznie, szczęśliwie, a nagle stracił wszystko. Pluszak z miejsca zaprzyjaźnia się z uroczym szczeniakiem i motylem noszącym dziurawe skrzydełko, dzięki którym wyrusza w fascynującą podróż. Miś nie chce uwierzyć, że został porzucony, całym sercem pragnie wrócić do Zosi, żeby się chociaż pożegnać… Wyprawa okazuje się ogromnym wyzwaniem, ale czego nie robi się z prawdziwej, szczerej miłości?

Historia urzeka i daje do myślenia. Tak łatwo przychodzi nam pozbywanie się tego, co już się znudziło, co się zestarzało. Wciąż podążamy za tym być mieć coś nowego, lepszego, modniejszego. Często nie doceniamy jak wiele mamy, a gonimy za kolejnymi dobrami, które po pewnym czasie znowu się nam nudzą. Myślę, że ta historia uwrażliwi czytelników na docenianie, na pielęgnowanie skromności i udowodni, że to nie rzeczy materialne dają szczęście, a bliskość, przyjaźń, dobroć.

Jesteście ciekawi jak zakończą się przygody misia? Czy w życiu warto podążać za tym, co dyktuje serce? Koniecznie wybierzcie się do Niechciejkowa. Ta wspaniała, mądra opowieść, wypełniona urokliwymi ilustracjami Zuzanny Kledzik skradnie niejedno serce! Bardzo polecam.

„Niechciejkowo”

Tekst: Monika Kołodziej

Ilustracje: Zuzanna Kledzik

Oprawa: miękka

Ilość stron: 32

Dla dzieci: 4+

Wydawnictwo: PAN WYDAWCA

Dodaj komentarz