„Kolorowe ptaki” – Wydawnictwo SMART BOOKS

Lubicie książki, w których można puścić wodze fantazji i stworzyć swój wyjątkowy egzemplarz? Takie, w których dzieci mogą być współautorami, które można czytać, kolorować, albo wyśpiewywać?

„Kolorowe ptaki” to pełna barw i dźwięków podróż do ptasiej krainy. Tę książkę można chłonąć wszystkimi zmysłami! Autorka, Urszula Dudziak, jedna z największych wokalistek jazzowych wszech czasów stworzyła bardzo oryginalną, nietuzinkową i pomysłową lekturę, którą możecie czytać, kolorować, a nawet rozgrywać partyjki gry, ukrytej na kartach książki! Tyle niespodzianek w jednej książce!

koszyk

Dwie rymowane historie poruszą nie tylko dziecięce serca. Opowieść o nieszczęśliwej miłości wróbla do róży i historia stracha na wróble, który stał się ptasim przyjacielem stanowią pretekst do wielu rozmów i przemyśleń. Znajdziecie tu cenną lekcją wrażliwości, przyjaźni i dostrzegania innych w zwykłej codzienności. Odkryjecie przemijanie pór roku, zaznacie porannej burzy i mroźnej zimy. Spotkacie skowronka, sowę, poczujecie kropelki rosy i czarujące rubiny z czerwonej jarzębiny! Ileż tu się dzieje… Są emocje, kolory, jest czarująca i piękna przyroda, w której można znaleźć wytchnienie. Jest lekkość, rym, przygoda, a nawet gra planszowa! Wystarczy, że przygotujecie kostkę do gry i tyle pionków, ile jest graczy, następnie ustawicie pionki na polu start i rzucając na zmianę kostkę będziecie przesuwać swój pionek. Zwyciężą ten, kto pierwszy dotrze do mety.

To książka zasilana dziecięcą wyobraźnią! Udowodni najmłodszym, że w każdym drzemie artysta, wystarczy jedynie puścić wodze fantazji. Wspaniała, ciekawa lektura. Serdecznie polecamy!

„Kolorowe ptaki”

Tekst: Urszula Dudziak

Ilustracje: Wit Konopacki

Oprawa: twarda

Ilość stron: 36

Dla dzieci: 3+

Wydawnictwo SMART BOOKS

Dodaj komentarz