Nić Ariadny. Mity i labirynty – Wydawnictwo DWIE SIOSTRY

Wydawnictwo Dwie Siostry wciąż nas pozytywnie zaskakuje. Mamy już w swojej biblioteczce specjalną półkę na książki z siostrzanej oficyny w naprawdę dużych formatach (Mapy, Pszczoły, Dinozaurium, Gabinet anatomii i wiele więcej) a niedawno do tych pięknych i niezwykle wartościowych pozycji dołączyła kolejna perełka – „Nić Ariadny. Mity i labirynty” autorstwa Jana Bajtlika.

To wspaniały, wielkoformatowy album dla całej rodziny! Wprowadza czytelników w świat mitów i kultury starożytnej Grecji.

 

 

Książka prezentuje się okazale i przyciąga wzrok nie tylko moich dzieci. Wspólnie ją czytamy, oglądamy, spacerujemy po labiryntach, ale gdy moi mali czytelnicy śpią, to sama uwielbiam się w nią zagłębiać, kartkować i zwyczajnie delektować się jej stronami. Myślę że z powodzeniem można ją odkrywać już z czytelnikami powyżej 6 lat, a i dzieci w wieku szkolnym odnajdą tu masę ciekawie ukazanej historii. To swego rodzaju nauka poprzez zabawę i aktywne czytanie, w którym każdy chce brać udział.

Mity greckie od wieków nurtują ludzi na całym świecie. Ponad 2000 lat temu w czasach zwanych starożytnością to Grecja była jednym z najważniejszych miejsc na świecie. To tam rozwijały się potężne miasta i tworzyli sławni filozofowie, poeci, artyści. Tam również ma swój początek wiele dzieł sztuki, budowli, wynalazków i zwyczajów które wpłynęły na kulturę całej Europy i które do dziś są podziwiane.

Niech Was nie zmylą ilustracje! Choć jest ich naprawdę dużo to nie są jedynym elementem tej lektury. Z tej książki można naprawdę wiele się dowiedzieć. Autor zawarł tu również podpowiedź jak z książki korzystać, dlatego nie zagubicie się w gąszczu labiryntów i tras.

My zawsze zaczynamy od labiryntu. Wybieramy dowolny i przechodzimy całą trasę. Do wyjścia prowadzi tylko jedna droga. Oglądamy ilustracje, odkrywamy liczne szczegóły i detale oraz czytamy podpisy. Dzięki temu poznajemy mity i świat starożytnych Greków. Przy każdym tytule ilustracji znajdziemy także numer strony na której odkryjemy jeszcze więcej informacji i ciekawostek w objaśnionej formie. Wszystko opisane jest bardzo przystępnym językiem i w zrozumiały dla młodych czytelników sposób.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

koszyk

Prócz licznych labiryntów znajdziecie tu drzewo genealogiczne bogów i herosów, opowieści ze świata starożytnych greków i charakterystyki poszczególnych postaci, a także igrzyska olimpijskie, domy starożytnych greków, teatr i wiele więcej. Przechodząc przez kolejne labirynty, spotkacie Heraklesa, Minotaura, Argonautów, Odyseusza, Syzyfa, piękną Helenę oraz wiele, być może zupełnie nieznanych wam dotąd postaci. Chyba nie będę oryginalna gdy powiem że tej książki nie może zabraknąć w żadnej biblioteczce. Wielkie pokłony i słowa uznania należą się autorowi, bo w mistrzowski sposób i z wielką pasją zawarł na kartach książki wszystko to co najciekawsze i najważniejsze. „Nić Ariadny” z pewnością rozbudzi w dzieciach pasję do poznawania i odkrywania. Bardzo polecam. Prawdziwa perełka!

 

 

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania logo dwie siostry

Dodaj komentarz